You are here

Kaip registruoti eismo įvykio žalą?

Pranešti apie įvykį galite pagrindiniame lange paspaudus „Registruoti žalą“ arba puslapio viršuje pasirinkus skiltį MANO ŽALOS, tada – ŽALOS REGISTRAVIMAS.

Pasirinkite iš sąrašo kokią žalą patyrėte:

  • Eismo įvykio metu – žala pagal privalomąjį transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės (TPVCAP) draudimą
  • Transporto priemonei – žala pagal kasko draudimą

Pasirinkę, kad žala padaryta EISMO ĮVYKIO METU, kitame etape nurodykite įvykio aplinkybes – „Nukentėjau eismo įvykio metu“ arba „Esu atsakingas už eismo įvykį“.


 
Pagal Jūsų pasirinkimą atvertame lange pateikite reikalaujamą informaciją apie įvykį.

Dalyje INFORMACIJA APIE PRANEŠĖJĄ iš pateiktų variantų pasirinkite, kas esate:

  • jeigu transporto priemonės registracijos dokumente Jūs nurodytas kaip savininkas, tuomet rinkitės „Transporto priemonės ir (arba) turto savininkas“.
  • Jeigu tik naudojate transporto priemonę, rinkitės „Transporto priemonės ir (arba) turto naudotojas“. Papildomai turėsite pateikti informaciją apie transporto priemonės savininką. Ši informacija reikalinga siekiant tinkamai apskaičiuoti žalos dydį. Plačiau žr. www.ld.lt/privatumo-politika-LD.
  • Jei buvote sužalotas per eismo įvykį arba įvykį registruojate kaip sužaloto asmens atstovas, rinkitės „Sužalotas eismo įvykio metu (arba jo atstovas)“. Jeigu nė vienas pasirinkimas nėra tinkamas, rinkitės „Kita“.

Dalyje INFORMACIJA APIE TRANSPORTO PRIEMONĖS VAIRUOTOJĄ pasirinkite vieną iš pateiktų variantų.

Pasirinkę „Vairavo kitas asmuo“, papildomai turėsite pateikti informaciją apie transporto priemonės vairuotoją. Ši informacija reikalinga siekiant tinkamai apskaičiuoti žalos dydį. Plačiau žr. www.ld.lt/privatumo-politika-LD.
Variantą „Kita“ rinkitės, jei nė vienas iš pateiktų variantų nėra tinkamas, pavyzdžiui, per eismo įvykį buvo sužalotas pėsčiasis arba nukentėjo stacionarus turtas, kaip antai tvora.

Dalyje INFORMACIJA APIE EISMO ĮVYKĮ kuo tiksliau nurodykite įvykio laiką ir datą, nes tai labai svarbi informacija nustatant įvykio aplinkybes ir tvarkant žalas.


 
Dalyje INFORMACIJA APIE ĮVYKĮ SUKĖLUSIĄ TRANSPORTO PRIEMONĘ įveskite transporto priemonės, dėl kurios kilo eismo įvykis, valstybinį numerį. Įvedę pamatysite transporto priemonės markę.


 
Jei sistema transporto priemonės neranda, patikrinkite, ar nurodėte teisingą transporto priemonės valstybinį numerį. Jeigu įvedėte teisingai, o transporto priemonė nerandama – susisiekite su mumis spustelėdami pateiktą nuorodą.

Dalyse INFORMACIJA APIE NUKENTĖJUSIĄ TRANSPORTO PRIEMONĘ, TURTĄ, ASMENIS ir EISMO ĮVYKIO APRAŠYMAS išsamiai nurodykite patirtą žalą ir įvykio aplinkybes. Ši informacija leis greičiau nustatyti įvykio aplinkybes, sutvarkyti žalą ir priimti sprendimą dėl draudimo išmokos.

 
Užpildę visus informacijos laukus, patikrinkite, ar viską nurodėte teisingai ir pažymėkite varnelę ties „Patvirtinu, kad pateikta informacija yra teisinga“ ir spauskite „Registruoti“.


 
Tinkamai užpildę informaciją, ją patvirtinę ir paspaudę mygtuką „Registruoti“, pamatysite, kad įvykis užregistruotas sėkmingai ir kiek žalų dėl šio įvykio registruota. Šiame lange rasite informaciją, kokius kitus veiksmus turėsite atlikti, kad žala būtų sutvarkyta (galėsite pasirinkti nuostolių atlyginimo būdą, pridėti dokumentus ir nuotraukas bei pan.).