You are here

Ką daryti draudžiamajam įvykiui atsitikus su automobiliu?

Ką daryti atsitikus įvykiui Lietuvoje?

 • Imkitės visų įmanomų priemonių pasekmėms sumažinti: jei reikia, suteikite pirmąją medicininę pagalbą, užtikrinkite, kad neišplistų gaisras ir kt.
 • Nedelsdami praneškite kompetentingai tarnybai pvz., apie eismo įvykį ar vagystę – policijai, kilus gaisrui – priešgaisrinei saugos tarnybai ir kt.
 • Per 3 darbo dienas skambinkite tel. 1828 ir užregistruokite įvykį. Pranešti apie įvykį galite ir internetu. Užregistravus įvykį internetu per 1 darbo dieną su Jumis susisieks atsakingas ekspertas.
 • Prisiminkite! Jūs galite pasinaudoti techninės pagalbos paslauga. Jeigu turite KASKO draudimą, skaitykite plačiau apie paslaugą čia, jeigu privalomąjį draudimą - čia.

Ką daryti susidūrus su gyvūnu kelyje?

 • Informuokite policiją apie įvykį.
 • Pasirūpinkite eismo įvykio vietos sutvarkymu, apsaugant kitus vairuotojus nuo galimos žalos - pašalinkite kliūtis nuo kelio, apžiūrėkite automobilio sugadinimus.
 • Įvertinkite ar saugu tęsti kelionę (ar nėra skysčių nuotėkio, nepažeisti žibintai ir pan.), jei reikia - pasirūpinti automobilio transportavimu.
 • Užregistruoti žalą telefonu 1828.

Ką daryti atsitikus įvykiui užsienyje (išsamiau atmintinėje)

 • Imkitės visų įmanomų priemonių pasekmėms sumažinti: jei reikia, suteikite pirmąją medicininę pagalbą, užtikrinkite, kad neišplistų gaisras ir kt.
 • Nedelsdami praneškite kompetentingai tarnybai, pvz., apie eismo įvykį ar vagystę – policijai, kilus gaisrui – priešgaisrinei apsaugos tarnybai ir kt.
 • Apie draudžiamąjį įvykį praneškite per 3 darbo dienas nuo įvykio dienos paskambinę tel. +370 5 266 6612 arba užregistruokite pranešimą internetu, o raštu patvirtinkite per 14 darbo dienų.
 • Užsienyje galite atlikti remonto darbus, kurių vertė neviršija 1 500 EUR ir kurie būtini saugiam eismui užtikrinti. Jei remonto darbai viršija 1 500 EUR, būtina prieš tai susisiekti su „Lietuvos draudimo“ atstovu ir suderinti nuostolio dydį.
 • Prisiminkite! Jūs galite pasinaudoti techninės pagalbos paslauga. Jeigu turite KASKO draudimą, skaitykite plačiau apie paslaugą čia, jeigu privalomąjį draudimą - čia.

Į kokį autoservisą kreiptis?

Jeigu automobilį KASKO draudimu draudėte su sąlyga „remontas organizuojamas draudiko parinkimu“, automobilį reikia remontuoti viename AB „Lietuvos draudimas“ nurodytų autoservisų. Jeigu pageidautumėte automobilį remontuoti savo nuožiūra pasirinktame autoservise – galite taip daryti, bet prašome atkreipti dėmesį, kad tokiu atveju draudimo išmoka bus 20 procentų mažesnė.

Autoservisų sąrašai*:
Autoservisai Vilniuje
Autoservisai Kaune
Autoservisai Klaipėdoje
Autoservisai Šiauliuose
Autoservisai Panevėžyje
Autoservisai kituose miestuose (Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Telšiuose, Tauragėje)

Rekomenduojame. Jeigu automobilį KASKO draudimu draudėte su sąlyga „remontas organizuojamas draudėjo pasirinkimu“ arba per draudžiamąjį eismo įvykį nukentėjote nuo asmens, apsidraudusio AB „Lietuvos draudimas“ privalomuoju vairuotojų draudimu, rekomenduojame automobilį remontuoti AB „Lietuvos draudimas“ sutartiniame autoservise, – gausite ilgesnę, nei numato Lietuvos Respublikos įstatymai remonto darbų garantiją, – arba galite pasirinkti autoservisą savo nuožiūra.

*Sąrašai atnaujinami.