You are here

2013 metais „Lietuvos draudimas“ uždirbo 40 mln. litų pelno 2014 02 26

Didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ 2013 m., neaudituotais duomenimis, uždirbo 40 mln. litų pelno. Tvirtai užimanti ne gyvybės draudimo rinkos Lietuvoje lyderės pozicijas bendrovė išlaikė užsibrėžtą strateginį tikslą – būti pelninga ir augančia. Pernai „Lietuvos draudimas“ pasirašė 410 mln. litų ne gyvybės draudimo įmokų ir pasiekė 7,9 proc. augimą, palyginti su 2012 metais, kai pasirašytos įmokos siekė 380 mln. litų.

„Esame didžiausia ne gyvybės draudimo portfelio valdytoja Lietuvoje, užimame 31,4 proc. šios rinkos. 2013 metai buvo sėkmingi, „Lietuvos draudimas“ 45 proc. padidino iš tiesioginės veiklos uždirbto pelno dalį. Iš draudimo veiklos pernai uždirbome 34 mln. litų pelno, tai nulėmė ir atsakingas bei konservatyvus rizikų valdymas, ir tai, kad pernai katastrofinės žalos aplenkė Lietuvą ir mūsų klientus“, – sako Kęstutis Šerpytis, AB „Lietuvos draudimas“ generalinis direktorius.

2013 metais, palyginti su 2012-aisiais, prognozuotai mažėjo iš investicinės veiklos (obligacijų, akcijų ir valdomo nekilnojamojo turto) uždirbtas pelnas. Po išskirtinių investicijų rezultatų 2012-aisiais, svyravimai finansų rinkose nurimo, visame pasaulyje investicijų grąža sugrįžo į ankstesnį lygį, iš investicijų uždirbtas 10 mln. litų pelnas pilnai atitiko tiek metų pradžioje keltus tikslus, tiek prognozes. „Lietuvos draudimo“ investicijų portfelis išlieka sukoncentruotas į vyriausybių skolos vertybinius popierius ir aukštą reitingą turinčių tarptautinių korporacijų ar kompanijų obligacijas.

2013 m. bendrovės finansinė padėtis išliko tvirta, užtikrinta ir stabili, ir jos turima mokumo atsarga, sudaranti 171 mln. litų, net du su puse karto viršijo būtinąją mokumo atsargą, kuri buvo 69 mln. litų. „Tai reiškia, kad esame patikima, stipriai kapitalizuota ir saugi draudimo bendrovė“, – sako K. Šerpytis. Jis priduria: „Tyrimų duomenimis, net pusė (49 proc.) besidraudžiančiųjų šalyje „Lietuvos draudimu“ pasitiki labiau nei kita draudimo bendrove. Tai – aukščiausias rodiklis, išskiriantis „Lietuvos draudimą“ iš konkurentų“.

Savo klientams pernai „Lietuvos draudimas“ atlygino 196 mln. litų nuostolių, užregistravo ir sureguliavo beveik 100 tūkstančių pranešimų apie žalas, 25 proc. jų buvo sureguliuoti ir nuostoliai klientams atlyginti per kelias dienas, pusė – mažiau nei per dvi savaites. Daugiausiai nuostolių pernai padarė rugpjūčio 10-osios audra su kruša, jos metu nukentėjo 350 bendrovės klientų, jiems išmokėta 720 tūkstančių litų. Didžiausia metų žala verslui – 320 tūkst. litų – išmokėta logistikos įmonei, kurios vilkikas su puspriekabe sudegė Prancūzijoje.

„Būdami Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos lyderiais ir didžiausia draudike Baltijos šalyse jaučiame itin aktyvią konkurencinę aplinką. Pernai sukūrėme klientų poreikius atitinkantį naują būsto draudimo produktą, daug dėmesio skyrėme elektroninio pardavimų kanalo vystymui. Pernai internetu pasirašytų įmokų suma padidėjo dvigubai, didžiausią įtaką tam darė vairuotojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo pardavimai. Šiuo metu internetu parduodama vairuotojų privalomojo civilinės atsakomybės ir kelionių draudimo polisų dalis sudaro apie 2 proc., tačiau šis rodiklis auga ir iki 2015 metų, prognozuojame, sudarys apie 9-10 proc.“, – sako K. Šerpytis.

Vienu reikšmingiausių metų pasiekimų „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius vadina antrą kartą iš eilės pelnytą „Geriausio darbdavio‘2013“ apdovanojimą. Pagal visame pasaulyje naudojamą tyrimo metodologiją geriausius darbdavius išrenka patys bendrovių darbuotojai, o apdovanoja tarptautinė žmogiškųjų išteklių valdymo konsultavimo ir sprendimų bendrovė „Aon Hewitt“. „Laimėti ir išlaikyti geriausio darbdavio titulą yra svarus mūsų vertybių, verslo kultūros ir įgalintos stiprios komandos pasiekimas. Tai, kad turime tokius įsitraukusius darbuotojus, lemia ir verslo sėkmę, ir klientų lūkesčių išpildymą“, - didžiuojasi K. Šerpytis. 

Pagal draudimo skvarbą Lietuva dar beveik perpus atsilieka nuo Rytų ir Centrinės Europos regiono šalių vidurkio. Toks atsilikimas susiformavo nuo ekonominės krizės laikotarpio, kai Lietuvoje draudimo rinka krito net 27 procentais, nors senosiose Europos šalyse ji išsilaikė ir smarkaus kritimo išvengė. Šios priežastys nulėmė ir spartų Lietuvos draudimo rinkos augimą 2013 metais, taip pat prognozuojamas stabilus ir maždaug du kartus didesnis nei šalies BVP draudimo rinkos augimas artimiausius trejus metus.

K. Šerpyčio vertinimu, ar draudimo bendrovei metai būna sėkmingi, ar ne, labai didele dalimi lemia šalyje vyraujantys orai. Lietuvoje 2013-aisais orai buvo palankūs ir didelių nuostolių neatnešė, tačiau pasauliniu mastu užfiksuota daug kataklizmų. Smarkūs uraganai ir audros (spalio mėnesio Judo (Prancūzijoje vadinama Kristiano) ir gruodžio Ksavero), pridarę daug žalos mūsų artimiausiems kaimynams ir visai Europai, Lietuvą aplenkė arba kliudė minimaliai.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti pusei milijono privačių ir verslo klientų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo“ darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
Atstovė ryšiams su visuomene
AB „Lietuvos draudimas“
Tel.: 8 688 60 631
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt