You are here

Atnaujinta viena pavojingiausių pėsčiųjų perėjų Kaune (foto) 2014 11 11

Šiandien Kaune atnaujinta viena iš pavojingiausių miesto nereguliuojamųjų pėsčiųjų perėjų V. Krėvės prospekte. Šią perėją, kurioje šiemet jau įvyko skaudžių nelaimių, „Lietuvos draudimas“ kartu su Kauno miesto savivaldybe rekonstravo iš esmės: dalį perėjos perkėlė atokiau nuo stotelės, įrengė vairuotojų dėmesį atkreipiančius ryškius perėjos ženklus geltoname fone bei išliejo specialią raudonos spalvos dangą, kuri sumažina automobilio slydimo ir stabdymo kelią. Šiemet tai jau ketvirta „Lietuvos draudimo“ klientų, besinaudojančių elektronine savitarnos sistema ir atsisakiusių popierinių laiškų bei sutaupytus pinigus skiriančių perėjoms modernizuoti, atnaujinta pavojinga ir nereguliuojama pėsčiųjų perėja šalyje.

„Gatvių būklės gerinimas ir eismo saugumo užtikrinimas yra vieni iš svarbiausių mūsų prioritetų. Nors šie saugumą keliuose užtikrinantys veiksmai reikalauja nemažai lėšų, o privataus kapitalo investicijos į miesto infrastruktūros gerinimą dar nėra dažnas reiškinys, pastaraisiais metais vis daugiau verslo atstovų prisideda prie miesto gerovės. Šįkart kartu su projekto partneriu „Lietuvos draudimu“ modernizavome vieną pavojingiausių Kaune nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų V. Krėvės prospekte. Įgyvendindami šios perėjos rekonstrukcijos projektą siekiame spręsti eismo saugumo problemas ir kartu mažinti nelaimių, kuriose nukenčia pėstieji, skaičių“, – teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Lietuvos draudimas“, besirūpindamas eismo saugumu, įgalino savo klientus padaryti gerą darbą – atnaujinti pavojingas pėsčiųjų perėjas. Atnaujinant perėjas pakvietėme prisidėti ir savo klientus, kurių turime apie pusę milijono. Kiekvienam iš jų tereikia atsisakyti popierinių sąskaitų, o sutaupytus pinigus už siuntimo išlaidas skiriame pavojingiausių šalies perėjų atnaujinimui. Klientai nusprendžia, ar nori prisidėti prie perėjų atnaujinimo ir kiek ir kurios pavojingiausios pėsčiųjų perėjos bus atnaujintos jų sutaupytomis lėšomis. Klientų sutaupytas lėšas dovanojame Lietuvos savivaldybėms. Pirmąją Kaune atnaujintą pėsčiųjų perėją nuo šiandien gali įvertinti miesto gyventojai. Tikiu, kad pamatę mūsų ištesėtą pažadą atnaujinti nesaugias šalies pėsčiųjų perėjas, aktyviai prisidės ir kitų miestų gyventojai“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Valdybos narys ir Privačių klientų departamento direktorius Raimondas Geleževičius.
Iki šio momento jau yra daugiau nei 40 tūkst. „Lietuvos draudimo“ klientų, perėjusių į „Savas LD“ ir atsisakiusių paštu siunčiamų dokumentų. Tarp jų – 8800 Kauno regiono gyventojų. Visi jie prisidėjo prie to, kad V. Krėvės prospekte esanti pėsčiųjų perėja taptų saugesnė pėstiesiems ir geriau pastebima vairuotojams. Per metus „Lietuvos draudimas“ klientams išsiunčia apie 1 milijoną popierinių laiškų.

Daugiau nei pusė susižalojusių pėsčiųjų nukenčia perėjose

Vien šiais metais Kaune buvo sužeista apie pusšimtis pėsčiųjų, iš kurių daugiau nei pusė sužaloti pėsčiųjų perėjose. Policijos duomenimis, Kaune pavojingiausios pėsčiųjų perėjos yra Baršausko gatvėje, Baltų ir V. Krėvės prospektuose. Pastarojoje perėjoje šiemet jau įvyko skaudi nelaimė, nusinešusi pėsčiosios gyvybę, todėl šią perėją ir pasirinkta rekonstruoti. Ji buvo per arti viešojo transporto stotelės, todėl ją nuspręsta perkelti per rekomenduojamą saugų atstumą nuo stotelės, kad gatvę kertančių pėsčiųjų neužstotų stotelėje sustoję ar besiruošiantys sustoti autobusai, troleibusai ar maršrutiniai taksi.

Šiemet buvo atnaujintos pėsčiųjų perėjos Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje, baigiama modernizuoti pavojinga nereguliuojama perėja Šiauliuose. Kitais metais pėsčiųjų perėjų atnaujinimų sulauks dar penki šalies miestai, kuriuose „Lietuvos draudimo“ klientai aktyviausiai ims naudoti „Savas LD“ savitarnos sistemą ir sutaupys popierinių laiškų siuntimo išlaidas pavojingų perėjų atnaujinimui šalyje. Nauja elektroninė savitarnos sistema „Savas LD“ suteikia galimybę klientams valdyti savo draudimo sutartis ir sąskaitas nuotoliniu būdu, todėl jiems nebereikia popierinių laiškų.

Šiai iniciatyvai „Lietuvos draudimas“ kartu su savo klientais planuoja iš viso skirti apie 150 tūkstančių litų.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, nuolat investuojanti į eismo saugumo iniciatyvas. Bendrovė jau 15 metų organizuoja vaikų saugumo keliuose akciją „Apsaugok mane“, taip pat vairuotojų neigiamų emocijų kelyje mažinimo iniciatyvą „Nulis pykčio“, kurios simbolis – kelio stendas, kviečiantis įsijungti šypseną, jau įrengtas visuose šalies didmiesčiuose.  „Lietuvos draudimas“ tris kartus iš eilės pripažintas „Geriausiu darbdaviu“, yra tapęs geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais. „Lietuvos draudimo“ paslaugomis naudojasi beveik pusė milijono klientų.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
Atstovė ryšiams su visuomene
AB „Lietuvos draudimas“
Tel.: 8 688 60 631, Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt