You are here

Audrų ir škvalų nuostoliai gyventojams šiemet – dvigubai didesni nei pernai 2013 06 10

Didžiausios šalies draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ ekspertai suskaičiavo, kad šių metų gegužės mėnesio nuostoliai gyventojų turtui dėl audrų ir škvalų yra beveik 2 kartus (85 proc.) didesni nei pernai gegužę. Itin karšti, pietinių šalių klimatą primenantys, su perkūnijomis ir smarkiomis liūtimis orai Lietuvoje tvyro nuo pat gegužės mėnesio pradžios.

„Lietuvos draudimo“ klientams atlyginti audrų ir kitų gamtos stichijų, tokių kaip žaibavimas, stiprios liūtys nuostoliai nuo metų pradžios yra 20 proc. didesni nei per tą patį pernai metų laikotarpį. Iš viso apsidraudusiems dėl gamtos jėgų sukeltų žalų šiemet per penkis mėnesius jau atlyginta beveik pusė milijono litų nuostolių.

„Įvertinant būsto draudimo apimtis šalyje, realūs gyventojų patirti nuostoliai dėl smarkių audrų ir škvalų yra mažiausiai 3 kartus didesni, mat skaičiuojama, kad šalyje apdrausta tik 22 proc. butų ir 49 proc. nuosavų namų“, - aiškina Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius.

Jis taip pat priduria, kad birželis taip pat prasidėjo itin audringais orais, kurių nuostolius turtą apdraudusiems gyventojams „Lietuvos draudimas“ vertina beveik 200 tūkstančių litų vien per pirmąją birželio savaitę.

Šiemet ypač smarkiai audros ir škvalai gyventojų turtą niokojo gegužės mėnesį, kai tam susidarė palankios oro sąlygos. Draudikai prognozuoja, kad jei tokie orai išsilaikys ilgiau ir tokių žalų tendencijos išliks panašios per visą vasarą, ji gali tapti rekordine pagal dėl audrų atlygintų žalų apimtis.

„Dažniausiai nuo vasaros audrų, škvalų, uraganų nukenčia gyvenamieji namai. Dažniausiai pasitaikančios žalos – apgadinti stogai, nuo stogų nuplėštas šiferis, aplaužytos apdailos detalės, apgriauti kaminai, taip pat žaibo sukeltos elektros įtampos svyravimų žalos. Šiemet per penkis pirmus metų mėnesius matome, kad vidutinė gyventojo patiriama žala padidėjo trečdaliu ir siekia 1150 litų. Didžiausia šiemet atlyginta žala dėl audros – 10 tūkstančių litų, kai liūties metu buvo ne tik apgadintas pastatas, bet ir sulietas namų turtas – odiniai baldai ir kitokie baldai, skalbimo ir džiovinimo mašinos, lyginimo sistema, biliardo stalas ir kiti namų apyvokos daiktai“, - A. Juodeikis.

2010-2012 metais audrų ir kitų gamtos stichijų skaičius išaugo keturis kartus lyginant su 2009 m. ir ankstesniu laikotarpiu. Šios nelaimės pastaraisiais metais dažniausiai niokoja gyventojų turtą: 5 kartus dažniau nei gaisras, pusantro karto dažniau nei užliejimai ir 7 kartus dažniau nei vagystės. 2012 metais kelios audros gyventojams padarė nuostolių net už 3,6 mln. Lt – tai sudarė 20 proc. visų būsto žalų.

„Lietuvos draudimo“ ekspertai esant škvalo, perkūnijos, audrų pavojui, ragina pasirūpinti savo turtu, sandariai uždaryti langus, imtis kitų priemonių, kad užklupus audrai turtas būtų apsaugotas. Dažnai audrą lydi stiprios liūtys, perkūnijos, jos pridaro dar daugiau nuostolių.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti daugiau nei pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ pripažintas „Geriausiu darbdaviu‘2012“ ir išrinktas į geriausių Vidurio ir Rytų Europos darbdavių dešimtuką. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA, kuri savo filialus turi 33 šalyse ir aptarnauja daugiau kaip 20 mln. klientų iš 150 pasaulio šalių. Įkurtas prieš 300 metų, RSA yra didžiausią patirtį turintis draudimo aljansas ir vienas iš pripažintų pasaulio draudimo rinkos vizionierių.

Daugiau informacijos:

Ingrida Žaltauskaitė
Atstovė ryšiams su visuomene
AB „Lietuvos draudimas“
Mob.: +370 614 52 996
el. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt