You are here

Daugiabučių gyventojai labiau bijo užpylimų žalos kaimynams nei savo turtui 2013 06 06

Trūkę vandentiekio ar kanalizacijos vamzdžiai, be priežiūros paliktų skalbimo mašinų, indaplovių, vandens pašildymo katilų gedimai daugiausiai nuostolių sukelia daugiabučių gyventojams, o neretais atvejais – ir jų kaimynams. „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktos daugiabučių gyventojų apklausos duomenimis, daugiau nei 50 proc. jų dažniausiai bijo užlieti ne savo gyvenamąjį plotą, o kaimynų butus. Šalyje per vieną dieną apdraustuose būstuose vidutiniškai įvyksta 8 užliejimo atvejai. Pernai „Lietuvos draudimas“ registravo beveik 3 tūkst. užliejimo žalų.

„Užpilti kaimynų butai yra dažniausiai pasitaikanti nelaimė Lietuvos daugiabučiuose.Vien praėjusiais metais vidutinė vieno buto užliejimo sukelta žala išaugo ketvirtadaliu ir siekia 1400 litų. Šiemet per keturis metų mėnesius vidutinė žala kiek sumenko, tačiau iš praktikos žinome, kad didžiausi nuostoliai patiriamai vasaros atostogų metu, kai laiku nėra galimybės sureaguoti į avariją – šeimininkai ar kaimynai išvykę, o taip pat ir rudens laikotarpiu, kai pradedant šildymą, vamzdžiai nebeatlaiko ir trūksta. Savo turtą draudžiantiems daugiabučių gyventojams rekomenduojame rinktis ir civilinės atsakomybės draudimą, kuris apsaugo nuo nuostolių apliejus kaimynų lubas, sienas, grindis, taip pat brangią techniką ar kitą turtą“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

Pernai, palyginus su ankstesniais metais, dėl užliejimų sukeltų žalų atlyginta 29 proc. daugiau nuostolių nei 2011 metais. Nors šios žalos gana smulkios, dažniausiai svyruoja nuo kelių šimtų iki poros tūkstančių litų, per metus tokie nuostoliai siekia daugiau nei 4 milijonus litų. Šiemet per pirmus 4 mėnesius – daugiau nei 1 milijonas litų.

Lietuvoje yra apie 45 tūkst. daugiabučių namų, kuriuose gyvena didžioji dalis šalies gyventojų. Tačiau šalyje būstą draudžiasi tik 22 proc. daugiabučių namų ūkių ir 49 proc. nuosavų namų šeimininkų. Civilinės atsakomybės draudimą pasirenka kas dešimtas butų draudžiantis klientas. Praėjusiais metais „Lietuvos draudimo" atlyginta didžiausia žala už aplieto buto remontą ir jame sugadintą turtą siekė 100 tūkstančių litų.

Šalies draudimo rinkos lyderio statistika rodo, kad apskritai būsto draudimą dažniau renkasi nuosavų namų šeimininkai. Dvigubai rečiau šį draudimą įsigyja daugiabučių namų gyventojai. „Pastebime, kad apsisaugoti nuo neplanuotų nuostolių užliejus kaimynus dažniausiai renkasi jauni, miestų ir aukštesnes pajamas uždirbantys gyventojai. Tačiau visgi didžiausi nuostoliai dėl kaimynų užpylimo dažniau gresia senesnių daugiabučių namų gyventojams“, – pasakojo A. Gimbickas. Senos statybos namų vamzdynai yra itin susidėvėję, todėl juose išlieka didelė vandentiekio ir kanalizacijos trūkimo grėsmė.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti daugiau nei pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ pripažintas „Geriausiu darbdaviu‘2012“ ir išrinktas į geriausių Vidurio ir Rytų Europos darbdavių dešimtuką. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA, kuri savo filialus turi 33 šalyse ir aptarnauja daugiau kaip 20 mln. klientų iš 150 pasaulio šalių. Įkurtas prieš 300 metų, RSA yra didžiausią patirtį turintis draudimo aljansas ir vienas iš pripažintų pasaulio draudimo rinkos vizionierių.

Daugiau informacijos:

Ingrida Žaltauskaitė
AB „Lietuvos draudimas“
Atstovė ryšiams su visuomene
Mob.: +370 614 52 996
el. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt