You are here

Įsodinti į vairuotojų kėdę KET egzaminą išsprendė geriau nei teoriją lapuose 2014 04 11

Šiandien Lietuvoje įvyko Nacionalinis kelių eismo taisyklių (KET) egzaminas. Dalyviai rungėsi dėl 20 nemokamų privalomosios vairuotojų civilinės atsakomybės draudimų vieneriems metams. Penktus metus egzaminą organizuojanti didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ pranešė, kad šiemet egzamino dalyviai dažniausiai klydo, atsakydami į teorinius klausimus. Tačiau labiausiai patiko ir buvo lengviausi vaizdo įrašų formatu pateikti eismo situacijų klausimai. Į juos teisingai atsakė daugiau nei 60 proc. dalyvavusių gyventojų.

„Pirmą kartą egzamino dalyviams pateikėme video klausimus, nes atsakyti į juos nepakanka vien išmokti kelių eismo taisyklių knygelės. Vairuotojai turi mokėti prisitaikyti prie realių eismo situacijų, kitų eismo dalyvių manevrų, vadovautis tarpusavio supratimu ir pagarba, stebėti kelio ženklus bei būti prognozuojamais keliuose. Šiems video klausimams atrinkome kasdienines ir nesudėtingas eismo situacijas: vairavimą žiedinėse sankryžose, išsukimą iš jų bei persirikiavimą į kitas eismo juostas. Todėl šias užduotis dalyviai išsprendė beveik be klaidų. Pastebėjome, kad dalyviai labiausiai klupo ties klausimais, susijusiais su teorija“, – sakė egzamino iniciatoriaus, ne gyvybės draudimo rinkos lyderio „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.

Dalyviams sunkiausiai sekėsi atsakyti į klausimą apie tai, kaip privalės pasielgti, kai priekyje važiuojantys vairuotojai sankryžoje ketina apsisukti. Atsakydami į šį klausimą suklydo beveik kas aštuntas egzamino dalyvis. Jie taip pat dažnai klydo atsakydami apie keturračiams ir galingiesiems keturračiams taikomus greičio ribojimus.

Šiemet penkiuose didžiuosiuose miestuose gyvai laikyti egzaminą atėjo apie 150 dalyvių, o Internete per egzaminui skirtą pusvalandį savo žinias pasitikrino beveik 2000 gyventojų. Dar 2200 žmonių egzamino užduotis savo malonumui pasitikrino iki 14 valandos. Tie, kas neturėjo galimybės laikyti egzamino, pasitikrinti žinias, bet nesivaržyti dėl prizo galės iki balandžio 18 dienos naujienų portale „Delfi“.

Teisingus klausimų atsakymus egzaminą savivaldybėse ir draudimo biuruose laikę dalyviai gali sužinoti tą pačią dieną nuo 14 valandos „Lietuvos draudimo“ interneto tinklapyje ir profilyje „Facebook“. Internetu egzaminą laikę dalyviai teisingus atsakymus galėjo pamatyti iškart, kai baigė laikyti testą. Atsakyti į egzamino klausimus dalyviai turėjo per 30 minučių.

Iš viso KET egzamino nugalėtojais bus paskelbti 20 geriausiai užduotis išsprendusių dalyvių. Jie bus apdovanoti „Lietuvos draudimo“ įsteigtu prizu – privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu vieneriems metams. Nugalėtojai bus viešai paskelbti per dvi savaites po egzamino interneto tinklapyje www.ld.lt/ket.

Nacionalinį kelių eismo taisyklių egzaminą inicijuoja „Lietuvos draudimas“. Draudimo rinkos lyderis KET egzaminą surengė kartu su informaciniais partneriais: naujienų portalu „Delfi“, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybėmis, radijo stotimis „Kelyje“, „Laluna“, „Pulsas“ ir „Saulės radijas“. Egzamino klausimus parengė UAB A. Bialo vairavimo mokyklos direktorius – vairuotojų mokytojas Aleksandr Bial.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ du kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais. 

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
Atstovė ryšiams su visuomene
AB „Lietuvos draudimas“
Tel.: 8 688 60 631
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt