You are here

Jei 13-oji diena yra penktadienis, nelaimių tikimybė išauga 2018 07 17

Penktadienis, sutampantis su 13-ąja mėnesio diena, atkreipia ne vien prietaringų žmonių dėmesį. Ilgametė bendrovės „Lietuvos draudimas“ statistika rodo, kad pranešimų apie avarijas ir kitas žalas penktadienį tryliktąją būna daugiau negu kitais to paties mėnesio penktadieniais.

Analizuodami kelerių pastarųjų metų duomenis „Lietuvos draudimo“ žalų ekspertai pastebi, kad penktadienį tryliktąją apie žalas klientai praneša dešimtadaliu dažniau negu kitais penktadieniais, o šią dieną klientų patiriami nuostoliai vidutiniškai būna 20-25 proc. didesni. Tryliktoji mėnesio diena ir penktadienis šių metų kalendoriuje pasitaikė du kartus – balandį ir liepą. Kiekvienais kalendoriniais metais tokių datų sutapimų būna nuo vieno iki trijų.

„Remiantis statistika, panašu, kad galime daryti prielaidą, jog tryliktoji mėnesio diena penktadienis gyventojams sukelia daugiau streso negu įprastas penktadienis. Tačiau dėl to prietarų kaltinti nereikėtų. Nuo nelaimingų atsitikimų ir netikėtų išlaidų apsaugo ne burtažodžiai, o sąmoningas, ramus elgesys ir visos šeimos, namų ir automobilio saugumą užtikrinančios priemonės. Todėl šį penktadienį 13-ąją raginame vairuotojus vairuoti atidžiau, neskubėti ir labiau atkreipti dėmesį į kitus eismo dalyvius, daugiau dėmesio skirti turto ir namų saugumui. Tai svarbu dar ir dėl to, kad sinoptikai prognozuoja permainingus ir lietingus orus“, – dėmesį atkreipia „Lietuvos draudimo“ Žalų valdymo skyriaus vadovė Viktorija Katilienė

Bendrovės statistika rodo, kad šių metų balandžio 13-ąją per parą buvo užfiksuota 10 proc. daugiau įvairių žalų – eismo įvykių, turto vagysčių, kitų incidentų – negu vidutiniškai kitais šio mėnesio penktadieniais. Pernai sausio 13-ąją skirtumas buvo dar didesnis – 20 procentų. Taip pat stebima, kad tokią dieną įvykusių draudimo įvykių žalos išauga net iki 40 procentų.

V. Katilienė atkreipia dėmesį, kad dažnesnių ir didesnių žalų tendencija penktadienį tryliktą ypač ryški kalbant apie eismo įvykių ir transporto žalas. Lietuvos draudimo“ duomenimis, tokiais išskirtiniais penktadieniais fiksuojama iki penktadalio daugiau transporto žalų negu kitais to paties mėnesio penktadieniais, o eismo įvykių nuostoliai būna ketvirtadaliu didesni – vidutiniškai 1 000 eurų.

„Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų Lietuvoje. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudikė, užimanti 31 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra pelnęs Geriausio darbdavio 2017 apdovanojimą Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.