You are here

Keisis „Lietuvos draudimo“ akcininkai 2014 04 25

Didžiausia Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ praneša, kad oficialiai paskelbta apie bendrovės akcininkų pasikeitimą - akcijų pardavimo sandorį. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos lyderis – „Lietuvos draudimas“, taip pat antra pagal dydį Latvijos draudimo bendrovė „AAS  Balta“, Estijos „Codan Forsikring“ padalinys, Lenkijos „Link4 Towarzystwo Ubezpieczen Spolka Akcyjna“, iki šiol priklausiusios britų draudimo korporacijai RSA, įsilies į vieną didžiausių Rytų ir Vidurio Europos draudimo tinklų PZU.

Didžiausia draudimo bendrovė Rytų Europoje Lenkijos PZU iš vienos stambiausių pasaulio draudimo grupių RSA už maždaug 360 mln. eurų (1,24 mlrd. litų) nupirks Baltijos šalių ir Lenkijos draudimo bendrovių akcijas. Šis sandoris yra RSA verslo strategijos, paskelbtos vasario pabaigoje, dalis, kai RSA, siekdama sustiprinti įmonės finansinį kapitalą, nusprendė perleisti dalį pelningai veikiančių bendrovių.

„Šio verslo atsisakymas atitinka mūsų nustatytą grupės tikslą - sutelkti savo pagrindinę veiklą Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje, Skandinavijoje, Kanadoje, Lotynų Amerikoje, ir tinkamai atstovauti mūsų akcininkams, klientams ir darbuotojams“, - sakė RSA grupės generalinis direktorius Stephenas Hesteris.

2012-2014 metų strategijoje PZU užsibrėžė tikslą sukurti stiprų verslą už Lenkijos ribų. PZU teigimu, RSA verslo įsigijimas Lenkijoje ir Baltijos šalyse yra esminis žingsnis įgyvendinant šį užsibrėžtą tikslą.

„Šis sandoris leidžia tapti lyderiais mūsų regione. Įsigytas turtas yra bendrovės, turinčios gerai veikiantį verslą augančiose rinkose su patraukliomis perspektyvomis. Be to, mums svarbu, kad įsigytos įmonės yra valstybėse, kurios prieš dešimtmetį tapo Europos Sąjungos šalimis. Nuo kitų metų visos trys Baltijos šalys jau priklausys euro zonai. Mums tai reiškia stabilumą ir galimybes prognozuoti“, - pranešime spaudai sakė PZU valdybos pirmininkas Andrzejus Klesykas.

Šiam sandoriui dar turės pritarti draudimo priežiūros institucijos ir konkurencijos sargai. Jų sprendimo tikimasi sulaukti per artimiausius mėnesius.

„Lietuvos draudimas“ visuomet buvo finansiškai stipri, stabili ir saugi draudimo bendrovė, kuria, tyrimų duomenimis, Lietuvos gyventojai pasitiki labiausiai. PZU yra skambus vardas Europos draudimo rinkoje, o „Lietuvos draudimas“ be abejonės yra Baltijos šalių draudimo rinkos lyderis. Tikiu, kad šie pokyčiai ilgainiui atneš naudos vartotojams ir visai rinkai. Mūsų pagrindinė vertė yra klientai ir darbuotojai, kurie išlieka“, – sakė „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis.

Pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ du kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais. Pernai „Lietuvos draudimo“ užimama rinkos dalis siekė 31,4 procento, o pelnas iš draudimo veiklos išaugo 45 proc. – iki 34 mln. litų. Dar 6 mln. litų pelno bendrovė gavo iš investicinės veiklos. 2013 metais bendrovė pasirašė 410 mln. litų ne gyvybės draudimo įmokų – 7,9 proc. daugiau nei užpernai.