You are here

Keturkojai sukelia daugiau nei pusę asmens civilinės atsakomybės žalų 2014 08 01

Nors beveik kas antrame name Lietuvoje gyventojai augina šunis, jų oficialiai įregistruota labai nedidelė dalis – tik apie 28 tūkstančiai. Šeimos nariais tapę keturkojai neretai iškrečia išdaigų, kurių nuostolius tenka padengti šeimininkams. Šalies ne gyvybės draudimo rinkos lyderio „Lietuvos draudimo“, prieš pusantrų metų pradėjusio teikti asmens civilinės atsakomybės draudimo paslaugą, žalų duomenimis, daugiau nei 60 proc. asmens civilinės atsakomybės įvykių, apie kuriuos draudimo bendrovei praneša draudėjai, žalas sukėlė keturkojai augintiniai.

„Dar nedidelė dalis šalies gyventojų žino apie asmens civilinės atsakomybės draudimą, kuris atlygina paties draudėjo, jo apdraustų šeimos narių ar augintinių padarytus nuostolius trečiųjų asmenų sveikatai ar turtui. Šis draudimas yra labai populiarus išsivysčiusiose užsienio šalyse. Skaičiuojame, kad daugiau nei pusę registruotų asmens civilinės atsakomybės žalų sukėlė namuose laikomi augintiniai. Pernai didžiausią žalą sukėlė šuo, apvijęs savo grandinę aplink žmogaus kojas ir jį parvertęs. Krisdamas žmogus susilaužė dubens kaulus, augintinio padaryti nuostoliai siekė daugiau nei 2 tūkstančius litų“, – apie įvykį pasakojo Audronė Vaitkevičiūtė, „Lietuvos draudimo“ turto draudimo portfelio valdytoja.

Pasak jos, neretai pasitaiko ir atvejų, kuomet šuo pabėga iš aptvaro ir ką nors apkandžioja. Vienas keturkojis sukandžiojo kaimyno avį. Vidutinė tokio įvykio žala gali siekti nuo 250 litų. A. Vaitkevičiūtė prisiminė ir vieną linksmesnių keturkojo augintinio padarytų žalų, kai šuo sugraužė kaimyno šlepetes. Už jas savininkui išmokėta 100 litų. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, vidutinė asmens civilinės atsakomybės draudimo išmoka siekia 375 litus.

Asmens civilinės atsakomybės draudimas atlygina patirtus nuostolius ir tais atvejais, jei vaikas išdauš kaimynui langą, važiuodamas dviračiu apgadins jo automobilį, suplėšys kito vaiko drabužį ar jūs pasiskolinęs sulaužysite kaimyno žoliapjovę ar kitą buities daiktą. „Esame atlyginę už vaiko bežaidžiant kitam vaikui išmuštą dantį, vaiko išlaužtas duris, svečiuose sudaužytą kavos servizo puodelį su lėkštute“, – sako Audronė Vaitkevičiūtė. Ji priduria, kad dažniausios situacijos, kai prireikia asmens civilinės atsakomybės draudimo – važinėjant dviračiu užkliudytas kaimyno automobilis, žaidžiant kamuoliu išdaužtas langas.

„Asmens civilinės atsakomybės draudimas tėvams dar aktualesnis vasarą, kai neveikia mokyklos. Pagal Lietuvos Respublikos Civilinį kodeksą, atsakomybė už nepilnamečių iki keturiolikos metų padarytą žalą, kai jie yra mokymosi įstaigoje, atitenka mokymosi institucijai. O vasaros metu šią žalą tenka padengti tėvams“, – teigė A. Vaitkevičiūtė.

Didžiausia šiais metais vaiko padaryta žala, kurią pagal asmens civilinės atsakomybės draudimą atlygino „Lietuvos draudimas“ – svečiuose sudaužytas plokščiaekranis televizorius. Nuostolis siekė 1520 litų.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, du kartus iš eilės pelniusi „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažinta geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais. „Lietuvos draudimo“ paslaugomis naudojasi beveik pusė milijono klientų.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
Atstovė ryšiams su visuomene
AB „Lietuvos draudimas“
Tel.: 8 688 60 631
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt