You are here

Kūdikiai dažniausiai patiria rankų lūžius ir galvos traumas, rodo „Lietuvos draudimo“ statistika 2013 06 06

Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos lyderis „Lietuvos draudimas“ per pastaruosius metus nelaimingų atsitikimų draudimu apdraudė daugiau nei 3000 šalyje gimusių kūdikių iki vienerių metų. Draudikų duomenimis, daugiau traumų pastaraisiais metais patyrė berniukai – 65 proc., dažniausiai pasitaikiusios nelaimės – rankų lūžiai ir galvos traumos.

Kūdikiai dažniausiai nukenčia iškritę iš lovų, nuo vystymo staliukų, vėliau - iš vaikštynės. Traumos patiriamos prispaudus galūnes automobilio durelėmis, buityje užkritus įvairiems daiktams, baldams. Krisdami ar ant jų užkritus daiktams, mažyliai dažnai patiria ir galvos traumas. Nukentėjusių naujagimių tėvams išmokamos kompensacijos siekia apie 400 litų.

„Kūdikių kaulai gležni, dar besiformuojantys, todėl jie gali būti traumuoti ir iš pirmo žvilgsnio nepavojingose situacijose. Dažniausiai kūdikiai susižeidžia iškritus iš lovytės, vystyklų keitimo metu nukritę nuo vystymo staliuko ar kito baldo, ant kurio kūdikis vystomas. Kaip pasakoja tėvai, registruodami tokiu įvykius, užtenka vos akimirkai nusukti akis nuo mažylio ir visiškai netikėtas atsitikimas tampa skaudžia pamoka. Pasitaiko, kad mažyliai netyčia sužeidžiami pernešant vaiką kūdikių kėdutėje ar nešynėje, suklupus patiems tėvams, netyčia prispaudus ar atsitrenkus į automobilio dureles. Pastaruoju metu, bendrai augant žmonių sąmoningumo lygiui, auga ir nelaimingų atsitikimų draudimo populiarumas. Todėl matome tendenciją, kad tėvai pratęsia draudimo apsaugą ir vyresnio amžiaus vaikams“, - sako „Lietuvos draudimo“ Asmens žalų skyriaus vadovas Jonas Stasinas.

„Lietuvos draudimo“ dovanojamu nelaimingų atsitikimų draudimu apdraustų kūdikių per metus patiriamų traumų skaičius išlieka nepakitęs. Draudikų duomenimis, daugiausiai kūdikių iki vienerių metų traumų fiksuojama sausio mėnesį ir vasaros laikotarpiu. Pagal apdraustų kūdikių skaičių matyti, kad šalyje apdraustas kas 10 naujagimis ar kūdikis iki vienerių metų amžiaus.

„Lietuvos draudimas“ naujagimius iki vienerių metų apdraudžia 6000 litų draudimo suma nuo kaulų lūžių. Šis draudimas siūlomas visiems mažyliams iki metų nemokamai, tereikia vienam iš tėvų kreiptis į „Lietuvos draudimą“ ir užregistruoti naujai gimusį pilietį.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti daugiau nei pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ pripažintas „Geriausiu darbdaviu‘2012“ ir išrinktas į geriausių Vidurio ir Rytų Europos darbdavių dešimtuką. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA, kuri savo filialus turi 33 šalyse ir aptarnauja daugiau kaip 20 mln. klientų iš 150 pasaulio šalių. Įkurtas prieš 300 metų, RSA yra didžiausią patirtį turintis draudimo aljansas ir vienas iš pripažintų pasaulio draudimo rinkos vizionierių.

Daugiau informacijos:

Ingrida Žaltauskaitė
Atstovė ryšiams su visuomene
AB „Lietuvos draudimas“
Mob.: +370 614 52 996
el. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt