You are here

„Lietuvos draudimas“ akcijos „Apsaugok mane“ metu gavo pranešimus apie 12 nukentėjusių moksleivių 2017 10 03

Rugsėjį vaikų saugumo akciją „Apsaugok mane“ surengusi ir visus Lietuvos moksleivius apdraudusi draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ užregistravo 12 pranešimų apie per pirmąjį mokslo metų mėnesį sužalotus pėsčiuosius moksleivius. Iš viso rugsėjį visoje šalyje „Lietuvos draudimas“ nelaimingų atsitikimų eismo įvykiuose draudimu buvo apdraudęs daugiau kaip 325 tūkstančius moksleivių.

„Pirmąjį pranešimą apie nukentėjusį moksleivį gavome pačią pirmąją naujų mokslo metų dieną. 13-metis sužalotas Panevėžyje. Iš viso akcijos metu nukentėjo 9 berniukai ir 3 mergaitės. Keturi vaikai buvo sužaloti pėsčiųjų perėjose, vienas – važiuodamas dviračiu. Vaikai patyrė galvos smegenų sukrėtimus, kojų, rankų lūžius, vienam nuskelti dantys. Laimei, šiemet nesulaukėme pranešimų apie tragiškai pasibaigusias moksleivių keliones“, - aštuonioliktąją eismo saugumo akciją „Apsaugok mane“ apibendrina „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Šiemet akcijos „Apsaugok mane“ metu keliuose nukentėjo po keturis 9 ir 13 metų vaikus. Po 3 vaikus sužalota Vilniuje, Kaune ir Kauno rajone, Panevėžyje. 

„Lietuvos draudimo“ inicijuota ir kartu su šalies savivaldybėmis organizuojama akcija „Apsaugok mane“ vyksta nuo 2000-ųjų ir tapo tradicine priemone, atkreipiančia eismo dalyvių dėmesį į vaikus, po vasaros grįžtančius į gatves ir mokyklas.

„Tėvams norime priminti, kad kiekvieną moksleivį rugsėjo mėnesį „Lietuvos draudimas“ buvo apdraudęs 5000 eurų suma. „Lietuvos draudimo” apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigaliojo automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną ir galiojo visą rugsėjį, dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Tad jeigu Jūsų mokyklinio amžiaus vaikas eidamas pėsčiomis ar keliaudamas dviračiu buvo patekęs į eismo įvykį, reikėtų apie tai pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828, ir mes išmokėsime priklausančią kompensaciją. Išmoka bus pervesta nedelsiant pateikus dokumentus iš gydymo įstaigos“, – primena A. Juodeikis.

„Apsaugok mane“ metu – „kalbančios“ perėjos Vilniuje ir šviesą atspindinčios liemenės rajonų savivaldybių moksleiviams

Akcijos „Apsaugok mane“ metu „Lietuvos draudimas“ ne tik apdraudė vaikus visoje Lietuvoje, bet ir „prakalbino“ perėjas Vilniuje bei padovanojo daugiau kaip 12 tūkstančių šviesą atspindinčių liemenių rajonų mokyklų pradinukams. Vilniaus miesto savivaldybė suskaičiavo, kad unikalios „kalbančios“ perėjos per rugsėjį prabilo apie 70 tūkstančių kartų.

„Lietuvos draudimo“ užsakymu pačią kalbančių perėjų technologiją nuo nulio sukūrė ir įgyvendino lietuvių inžinieriai. Draudimo bendrovės kvietimu perėjas įgarsino muzikantas Marijonas Mikutavičius ir LNK televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė. Iš viso sostinėje įrengtos keturios kalbančios perėjos – trys prie mokyklų (Jono Basanavičiaus progimnazijos S. Konarskio g., Žvėryno gimnazijos Sėlių g., Antakalnio progimnazijos Antakalnio g.) ir viena centre, šalia Pilies ir Barboros Radvilaitės gatvių sankryžos.

12-kos miestų pradinukus šiemet pasiekė ir „Lietuvos draudimo“ dovana – vaikiškos šviesą atspindinčios liemenės, skirtos saugioms pačių mažiausių moksleivių kelionėms už mokyklos ribų. Liemenės, kurios atspindi šviesą, yra viena paprasčiausių, bet itin svarbių priemonių, užtikrinančių pėsčiųjų saugumą keliuose. Jos ypatingai reikalingos rudens ir žiemos sezonu, kai greitai temsta – dėvima liemenė gali apsaugoti nuo skaudžios nelaimės ir mieste, ir užmiestyje.

„Mokyklose tokių liemenių trūksta arba jų visai nėra, nors vaikai dažnai vyksta į įvairias ekskursijas, pažintines keliones. Tikime, kad nuo šiol moksleivių išvykos bus ir ryškesnės, ir saugesnės“, - sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

„Apsaugok mane“ akcija buvo pradėta „Lietuvos draudimo“ iniciatyva 2000 m. Vilniuje. Vėliau prie akcijos prisijungė didžioji dalis Lietuvos savivaldybių. Nuo 2010 m. „Lietuvos draudimas“ kasmet nemokamai apdraudžia visus pėsčiuosius moksleivius šalies keliuose ir gatvėse visą rugsėjo mėnesį. Per 17-a akcijos „Apsaugok mane“ metų bendrovei pranešta apie 80 šalies gatvėse ar keliuose nukentėjusių moksleivių, už patirtus sužalojimus jiems atlyginta daugiau nei 35 tūkst. eurų.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, kuri kasdien padeda 430 klientų, o jos paslaugomis naudojasi pusė milijono privačių ir verslo klientų. „Lietuvos draudimas“ 2016 m. klientams atlygino žalų už 102 mln. eurų. „Lietuvos draudimo“ paslaugas kitiems rekomenduoja 9 iš 10 klientų.