You are here

„Lietuvos draudimas“: audros nuostoliai toliau auga ir sieks daugiau nei trečdalį milijono eurų 2016 06 20

Penktadienio vakarą ir naktį Lietuvoje praūžusios vėtros nuostoliai didžiausios šalies ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ klientams sieks ne mažiau kaip 300 tūkst. eurų – pirmadienį užregistruotų žalų skaičius pasiekė 700 žalų visoje Lietuvoje. Tiesa, draudikai per savaitgalį jau sureguliavo 150 daugiausiai smulkesnio pobūdžio žalų – tiems gyventojams, kurie pasirinko gauti draudimo išmoką į banko sąskaitą, nedelsiant pervesti žalos atlyginimai.

„Tai didžiausia ir daugiausia nuostolių padariusi audra šiais metais. Mūsų duomenimis, labiausiai nuo audros nukentėjo Alytaus, Prienų, Šalčininkų, Kauno, Kaišiadorių, Širvintų, Varėnos, Druskininkų rajonai – juose užregistruota daugiau nei pusė visų žalų“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Bendrovė skaičiuoja, kad daugiausiai nuostolių audra padarė turtui – apgriauti pastatai, apgadinta stogo danga ar konstrukcijos, kaminai, nuplėšti stogai, apgadinti šiltnamiai ir kita, kelios dešimtys pranešimų atkeliavo apie medžių prispaustus automobilius. Vidutiniai nuostoliai turtui (pastatams, namų turtui), pirminiais duomenimis, siekia apie 450 eurų. Pasitaikė atvejų, kai nuo elektros virštampių sudegė gyventojų buitinė technika (nuostoliai apie 3000–4000 eurų), esame registravę ir smarkiai apgadintų namų stogų, kai kurių nuostoliai sieks ir 5000 eurų. Automobiliai, ant kurių užvirto medžiai, apgadinti vidutiniškai už 800–1000 eurų, bet turime ir 3500 eurų siekiančių nuostolių.

„Labiausiai nuo audros nukentėjusiuose regionuose savaitgalį dirbo „Lietuvos draudimo“ mobiliosios žalų komandos – žalų ekspertai–vertintojai padėjo greičiau įvertinti tikslų nuostolių dydį. Tokiais atvejais greitis žmonėms labai svarbus, nes jie siekia kuo greičiau atstatyti apgadintus pastatus ir nepatirti finansinių nuostolių“, - pabrėžia Artūras Juodeikis.

„Lietuvos draudimas“ primena, kad pernai liepą kelias dienas siautusios audros ir škvalai sukėlė apsidraudusiems gyventojams 250 tūkstančių eurų siekiančių nuostolių.

Pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina klientams žalų už daugiau nei 70 mln. eurų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ keturis kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, 2013 metais buvo pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu.