You are here

„Lietuvos draudimas“: dėl euro įvedimo draudimu iš anksto turėtų pasirūpinti tie, kurie ketina keliauti į užsienį arba perka naują automobilį 2015 01 05

Didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ informuoja, kad Lietuvoje keičiantis valiutoms draudimo paslaugų vartotojai jokių nepatogumų nepajus – visos galiojančios sutartys automatiškai bus perskaičiuotos eurais, o euro įvedimas neturės jokios įtakos draudimo paslaugų kainoms ir draudimo sumoms – jos bus konvertuojamos pagal oficialų lito/euro kursą. Visos draudimo žalų išmokos nuo sausio 1 dienos klientams bus išmokamos eurais – net ir tos, kurios bus apskaičiuotos dar šiemet litais.

„Visų draudimo paslaugų pritaikymas eurams mūsų bendrovėje prasidės gruodžio 31-osios vakare, 19 valandą ir tęsis iki sausio 2 dienos 8 val. ryto. Tuo metu draudimo skyriai nedirba, tačiau dėl sistemų migracijos pirmąją sausio parą nebus galima apsidrausti internetu ar telefonu. Klientus, kuriems tuo metu gali būti aktualu įsigyti draudimą kviečiame tai atlikti iš anksto – jiems patogiu būdu susisiekus su „Lietuvos draudimo“ konsultantu“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Finansų departamento direktorius Laimonas Devyžis.

„Lietuvos draudimas“ iš anksto susisiekia su klientais, kurių draudimo sutartys baigiasi metų sandūroje ir pasirūpina šių sutarčių atnaujinimu. Sistemų pakeitimas operavimui naująja valiuta gali turėti įtakos nebent naujiems klientams, kuriems staigiai prireiktų apsidrausti. „Mūsų patirtis rodo, kad paprastai būna keliolika klientų, kurie sausio 1-ąją internetu įsigyja kelionių draudimą, daugiausia tai klientai, kurie pirmąją ar antrąją metų dieną išvyksta į užsienį ir paskutinę minutę prisimena pasirūpinti kelionės draudimu. Šiemet rekomenduojame iš anksto apgalvoti ar pirmąją naujų metų dieną neplanuosite kelionės į užsienį ir ar tuo metu neprireiks apdrausti automobilio. Kadangi perėjimo prie euro metu bankinių sistemų darbas taip pat bus apribotas, visus finansinius klausimus patariame susitvarkyti iš anksto“, – sako L. Devyžis.

Visi „Lietuvos draudimo“ skyriai, interneto ir savitarnos pardavimo portalai bei pardavimai telefonu 1828 įprastu režimu dirbti pradės pirmąją naujųjų metų darbo dieną - 2015 m. sausio 2 d. 8 val. ryto. Nuo to momento visus mokėjimus „Lietuvos draudimas“ vykdys eurais. Todėl klientai, kuriems buvo priskaičiuoti žalų atlyginimai 2014 metais litais, bet mokėjimas įkris tik 2015 m. sausį, pavedimą gaus naująja valiuta – euru. Klientų gaunamos sumos bus konvertuotos į eurus pagal oficialų „Lietuvos banko“ nustatytą kursą (3,4528), todėl klientai jokių nuostolių dėl valiutų pasikeitimo nepatirs.

„Lietuvos draudimas“ yra prisijungęs prie geros verslo praktikos įvedant eurą memorandumą ir kainas perskaičiuoja sąžiningai, konvertuojant jas pagal oficialų lito/euro kursą (3,4528).

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, kurios paslaugomis naudojasi beveik pusė milijono privačių ir verslo klientų. Bendrovė turi vieną didžiausių draudimo paslaugų tinklų – beveik 100 padalinių įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose, įmonės klientais rūpinasi daugiau nei 1,1 tūkst. darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ kasmet savo klientams atlygina nuostolių už beveik 200 milijonų litų.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
AB „Lietuvos draudimas“
Atstovė ryšiams su visuomene
Tel.: 8 688 60 631,
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt