You are here

„Lietuvos draudimas“: kasmet apdraudžiama dešimtadaliu daugiau sodybų 2015 07 22

Nors šalyje apdrausta vos trečdalis visų gyvenamų sodybų, šio draudimo poreikis kasmet auga. Didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad kasmet apdraudžiama 10–15 proc. daugiau sodybų.

„Matome, kad sodybų draudimas turi didelį potencialą augti: žmonės vis daugiau jų atnaujina ir pritaiko poilsiui. Pasirinkti draudimo apsaugą savo sodybai skatina vis dažnėjančios gamtos jėgų sukeltos nelaimės, gaisro pavojus ne nuolat gyvenamoje sodyboje, taip pat ir dažnai vagiamos žoliapjovės ir kiti ūkio daiktai“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.

2015 metų pirmąjį pusmetį „Lietuvos draudimas“ fiksavo beveik 10 proc. daugiau pranešimų apie žalas sodybose palyginti su pernai metų pirmu pusmečiu. Vidutinė žala, patiriama vieno įvykio metu, siekia 1400 eurų.

Dažniausiai apdraudžiamos medinės ir rąstinės sodybos, o didžiausias ir dažniausias jų priešas – ugnis. Gaisrų nuostoliai, „Lietuvos draudimo“ žalų duomenimis, sudaro 70 proc. visų sodybų savininkams išmokėtų žalų, o vieno gaisro vidutinis nuostolis siekia net 7500 eurų. Tai – net 60 proc. daugiau nei vidutinė gaisro žala butui. Įsiplieskusios ugnies padariniai medinėms ar rąstinėms sodyboms, kurios paprastai būna įsikūrusios atokiose, gelbėtojams sunkiai privažiuojamose vietose, sunkiau likviduojami, todėl sumažinti gaisro nuostolius sunku.

„Šiemet 25 proc. išaugo gamtos jėgų sukelti nuostoliai sodybose ir net 50 proc. padidėjo vagysčių žalų. Nuošaliai įsikūrusios sodybos, kuriose žmonės laiko ne tik sodo bei ūkio techniką, bet ir elektronikos įrangą, planšetes, vaizdo, garso aparatūrą, masina vagis – tai yra gana lengvas grobis. Vagystės nuostolių didėjimas – ženklas, kad sodybose žmonės laiko vis daugiau elektronikos, be kurios neįsivaizduoja savo gyvenimo“, – sako A. Gimbickas.

Sodybų draudimo rizika, vertinama kaip kelis kartus didesnė nei nuolat gyvenamo pastato dėl to, kad jos įkurtos nuošaliose vietose ir yra ne nuolat gyvenamos. Gyventojams taip pat pravartu pasirūpinti, kad sodyboje būtų tinkamai įrengta elektros instaliacija, sutvarkyti židiniai ir kaminai – taip pat kaip ir bet kuriame kitame nuolat gyvenamame name. Kiekvienos sodybos draudimo įmoka skaičiuojama individualiai, įvertinus visas aplinkybes.
 
„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, tris kartus iš eilės pelniusi „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažinta geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu. „Lietuvos draudimo“ paslaugomis naudojasi beveik pusė milijono klientų, kuriems per metus bendrovė atlygina 60 milijonų eurų nuostolių.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
AB „Lietuvos draudimas“
Atstovė ryšiams su visuomene
Tel.: 8 688 60 631, Mob.: +370 614 52 996,
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt