You are here

„Lietuvos draudimas“ pirmą ketvirtį pasirašė 92,5 mln. litų draudimo įmokų, uždirbo 17,2 mln. litų ikimokestinio pelno 2014 05 06

Didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ pirmą šių metų ketvirtį baigė uždirbusi 17,2 mln. litų pelno iki mokesčių, o jos pasirašytos ne gyvybės draudimo įmokos siekė 92,5 mln. litų.  Bendrovės kapitalizacija yra stabili, jos mokumo atsarga, sudaranti 184 mln. litų, būtinąją atsargą viršija 2,7 karto.

Palyginti su 2013 metų I ketvirčiu, „Lietuvos draudimas“ šiemet pasirašė 3 proc. daugiau ne gyvybės draudimo įmokų, išmokėjo 11 proc. daugiau žalų nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, uždirbo 5 proc. mažiau ikimokestinio pelno. Metų pradžia pasižymėjo itin sėkminga investicine veikla, iš investicijų veiklos (obligacijų, akcijų ir valdomo nekilnojamojo turto) per pirmąjį ketvirtį uždirbta 5,21 mln. litų pelno, tai yra net 2,5 karto daugiau nei pernai per pirmą ketvirtį.

Bendrovės pirmo ketvirčio rezultatus komentuoja Kęstutis Šerpytis, „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius:

„Pirmo ketvirčio rezultatai rodo stabilią ir tvirtą „Lietuvos draudimo“ lyderystę bei sėkmingą veiklą. Pasirašėme 2,5 milijono litų įmokų daugiau nei pernai tuo pat metu, klientams išmokėjome 49 mln. litų žalų atlyginimo. Tiek draudimo veiklos rezultatas, tiek investicijų rezultatas gerokai viršijo bendrovės prognozes, todėl ketvirtį vertinu kaip sėkmingą ir galiu tik pasidžiaugti teigiamais rezultatais.

Draudimo veiklos rezultatą įtakojo itin intensyvi konkurencija draudimo rinkoje. Visos draudimo bendrovės kovoja dėl rinkos dalies, aštriai konkuruoja kainomis ir nuolaidomis. Mano vertinimu, ne gyvybės draudimo kainos, ypač privačiose motorinėse draudimo rūšyse, yra rekordinėse žemumose, palyginti su žalų skaičiumi ir reikalingais kaštais žaloms kompensuoti“, - sako K. Šerpytis. 

„Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius pabrėžė, kad vienas svarbiausių šių metų projektų bus pasirengimas euro įvedimui, kuris jau vyksta, prognozuojama, kad perėjimo į euro zoną procesas pareikalaus iki 5 mln. litų investicijų.

I ketvirtį „Lietuvos draudimo“ investicijų portfelio vertė didėjo, investicinė veikla buvo sėkminga dėl palankaus ekonomikos vystymosi ciklo bei aiškių euro įvedimo signalų. Skolos vertybinių popierių, į kuriuos sukoncentruotas „Lietuvos draudimo“ investicijų portfelis, vertės padidėjimas, „Lietuvos draudimo“ investicijų pelną išaugino iki 5,2 mln. litų.

„Būdami Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos lyderiais, turime įgiję didžiulį savo klientų pasitikėjimą. Mūsų veiklos rezultatai pateisina jį, parodydami, kad esame patikima atrama kiekvienam draudėjui. Pirmąjį ketvirtį ir toliau augo smulkių žalų skaičius, mūsų klientai patyrė kelias dideles žalas, kurias sėkmingai sureguliavome, tačiau itin didelio masto žalų, palietusių didesnę dalį klientų vienu metu nebuvo. Šis atsakingas ir gana konservatyvus rizikų valdymas nulėmė teigiamus draudimo veiklos rezultatus“, - sako K. Šerpytis.  

Tarp didžiausių I ketvirtį įvykusių žalų išsiskiria kovo pradžios audra, kurios nuostoliai „Lietuvos draudimo“ klientams sieks 0,76 mln. litų, ir kelių vilkikų avarija, kurios nuostoliai siekia 1,2 mln. litų.

„Lietuvos draudimas“ prognozuoja, kad 2014 metais draudimo rinka augs 8 proc., tai yra beveik 2 kartus daugiau nei prognozuojamas BVP augimas.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti pusei milijono privačių ir verslo klientų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo“ darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ dvejus metus paeiliui yra pripažintas „Geriausiu darbdaviu“ Lietuvoje, o taip pat „Geriausiu darbdaviu“ didelių bendrovių kategorijoje Centrinės ir Rytų Europos regione.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
Atstovė ryšiams su visuomene
AB „Lietuvos draudimas“
Tel.: 8 688 60 631
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt