You are here

„Lietuvos draudimas“ skaičiuoja audringų orų nuostolius: jie sieks beveik trečdalį milijono eurų 2015 12 02

Lietuvoje siautęs škvalas gyventojams ir įmonėms atneš nuostolių už maždaug 270 tūkstančių eurų, skaičiuoja didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“. Bendrovės skambučių centras jau užregistravo beveik 100 pranešimų apie praėjusios paros audrų sukeltus nuostolius, dar pusšimtis pranešimų atkeliavo po pirmadienio škvalo.

Žalų ekspertai prognozuoja, kad pavojingi meteorologiniai reiškiniai bus sukėlę ne mažiau kaip 200 įvykių „Lietuvos draudimo“ klientams, o žaloms atlyginti rezervavo 270 tūkstančių eurų, mat registruota ir keletas itin didelių žalų.

„Vakar audra labiausiai nuskriaudė centrinės Lietuvos gyventojus (Kaišiadorių, Kazlų Rūdos, Prienų rajonai), o liepos 6 dieną siautusio škvalo metu daugiausiai pranešimų sulaukta iš šiaurės rytų ir rytų regiono: Ignalinos, Švenčionių, Zarasų, Utenos ir Vilniaus. Vidutinis nuostolis, neskaičiuojant kelių itin stipriai nukentėjusių mūsų klientų, siekia 700 eurų. Daugiausia žalų registruojama dėl audros sugadintų pastatų stogų dangų, vėjų nuplėštų apdailos ir stogo detalių, nugriuvusių medžių pažeistų konstrukcijų, namų turtui daugiausiai nuostolių padarė elektros įtampos svyravimai perkūnijų metu, dėl kurių sugadinta buities elektronika“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis. 

Didžiausia registruota žala, kurios nuostolis gali siekti 150 tūkstančių eurų – nuplėštas stogas ir smarkiai pažeistos ūkinio pastato konstrukcijos.

Didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ perspėja gyventojus prieš škvalą pasirūpinti savo turto saugumu. Audros dažniausiai apgadina stogo dangą ar konstrukcijas, apgriauna kaminus, nuplėšia apdailos ar stogų detales. Anot A. Juodeikio, žaibai ir elektros įtampų svyravimai bei viršįtampiai dažniausiai sugadina gyventojų elektroninę techniką: perdega kompiuteriai, televizoriai, sugenda šaldytuvai, skalbimo mašinos, viryklės ir orkaitės, perdega automatinių vartų sistemos, garažų automatika. Pasitaiko atvejų, kai nukenčia ir šildymo katilai, vandens valymo įranga, sugenda apsaugos signalizacija ir panašiai.

Prasidėjus perkūnijai ekspertai pataria gyventojams atjungti elektros prietaisus, ne tik juos išjungiant, bet ir ištraukiant jų kištukus iš elektros lizdų. „Be abejo, reikėtų uždaryti langus, netgi dūmtraukio sklendę, jeigu ji yra“, – sako A. Juodeikis.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, tris kartus iš eilės pelniusi „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažinta geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu. „Lietuvos draudimo“ paslaugomis naudojasi beveik pusė milijono klientų, kuriems per metus bendrovė atlygina 60 milijonų eurų nuostolių.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
AB „Lietuvos draudimas“
Atstovė ryšiams su visuomene
Tel.: 8 688 60 631, Mob.: +370 614 52 996,
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt