You are here

„Lietuvos draudimas“: susirgimų skaičius Egipte padvigubėjo, Turkijoje – trečdaliu didesnis 2019 05 17

Net ir tokie įprasti negalavimai kaip apsinuodijimas ar kiti sveikatos sutrikimai gali apkartinti visas atostogas, o gydymas svečioje šalyje gali siekti 600 ir daugiau eurų. Bendrovė „Lietuvos draudimas“ pastebi, kad dėl netikėtų incidentų poilsiautojų užsienyje patiriama žala neretai pranoksta pačios kelionės kainą.

Didžiausios ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenimis, dažniausiai medicinos pagalbos užsienyje prireikia klientams, kurie užsienyje apsinuodija maistu, perkaista saulėje arba peršąla nuo kondicionierių. „Lietuvos draudimas“ fiksuoja, kad tokių įvykių pastaraisiais metais itin pagausėjo Egipte ir Turkijoje – šalyse, kurias poilsiui renkasi daug turistų iš Lietuvos. Draudikų duomenimis, per metus susirgimų ir kitų kelionės draudimo įvykių dažnis Turkijoje išaugo trečdaliu, o Egipte – net dvigubai.

„Keliaujant atostogų labai svarbu yra laikytis higienos ir saugoti vaikus. Persivalgymas, neįprastas mums maistas, kurio norisi ragauti, netinkama higiena yra pagrindinės atostogų susirgimų priežastys. Taip pat išvykus į saulėtas šalis neįvertinama perkaitimo saulėje, nudegimo grėsmė, poilsiautojus kamuoja peršalimas nuo kondicionierių“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas. Jis priduria, kad nors keliautojai Turkiją ir Egiptą vertina kaip pakankamai pigias šalis, tačiau kokybiškos medicinos paslaugos jose yra gana brangios. Pavyzdžiui, „Lietuvos draudimo“ duomenimis, vidutinė keliautojų patiriama žala Egipte siekia daugiau negu 330 eurų, Turkijoje – 600 eurų, poilsiautojų pamėgtoje Graikijoje – beveik 390 eurų. Bendra vidutinė kelionių draudimo žala, „Lietuvos draudimo“ duomenimis, pernai siekė daugiau kaip 500 eurų.

Draudimo eksperto teigimu, kelionių draudimas itin praverčia poilsiautojams, vykstantiems už Europos Sąjungos ribų – į Maroką, Egiptą, Turkiją, Tailandą, Jordaniją ir kitas tolimesnes šalis. Šiose šalyse negalioja Europos sveikatos draudimo kortelė, suteikianti teisę nemokamai gauti būtinąją medicinos pagalbą valstybinėse ligoninėse, todėl draudimas – vienintelė išeitis nenorintiems rizikuoti savo pinigine susirgus. Turintys kelionių draudimą susižeidus ar susirgus medicinos pagalbos gali kreiptis tiek į valstybines, tiek privačias gydymo įstaigas užsienyje.

Pasak A. Gimbicko, Lietuvos piliečiai į užsienį keliauja vis dažniau: tai rodo augantys kelionių draudimo skaičiai:  „Lietuvos draudimo“ duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį kelionių draudimo paklausa buvo 6 proc. didesnė, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, o palyginus dvejus pastaruosius metus, pernai apdraustų kelionių padaugėjo septintadaliu (14 proc.). Vidutinė kelionės trukmė yra aštuonios dienos. Apdrausti tokios trukmės kelionę į Afrikos šalį galima už 7 eurus.

„Ryški pastarųjų metų tendencija – poilsį planuojantys keliautojai nori jaustis saugūs ne tik dėl sveikatos, bet ir dėl savo bagažo – šių paslaugų populiarumo augimas pastaraisiais metais yra dviženklis ir atspindi tai, kad klientai keliauja vis aktyviau“, – pastebi A. Gimbickas.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, poilsiautojų patirtis rodo, kad kelionės išlaidas netikėtai gali padidinti sugadintas arba dingęs bagažas, įvairūs sveikatos sutrikimai ar tiesiog netyčia suvenyrų parduotuvėje sudaužyta vaza. Priklausomai nuo įsigyto draudimo varianto, draudimo bendrovė atlygina medicinines ir nelaimingų atsitikimų išlaidas, taip pat žalas, susijusias su civilinės atsakomybės draudimu, bagažo sugadinimu ar praradimu.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, Lietuvoje draudikė užimanti 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra pelnęs Geriausio darbdavio 2018 apdovanojimą Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.