You are here

Per Nacionalinį miškasodį „Lietuvos draudimas“ planuoja pasodinti 50 tūkstančių medžių 2016 12 22

Didžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ prisijungs prie kitų metų pavasarį vyksiančio Nacionalinio miškasodžio ir pasodins apie 50 tūkst. medžių sodinukų. Visose šalies miškų urėdijose tuo pačiu metu organizuojama medžių sodinimo iniciatyva vyks antrą kartą, joje dalyvauti kviečiami savanoriai ir įmonių darbuotojai. Prie pavasarį vyksiančio medžių sodinimo prisidės kiekvienas „Lietuvos draudimo“ klientas, kuris šią žiemą apdraus savo būstą.

„Šis medžių sodinimas yra socialinė iniciatyva, kurios mastą nulems mūsų klientai. Kiekvienas jų iki vasario pabaigos apdrausdamas savo namus tuo pačiu įsigis medį, kurį kartu pasodinsime. Planuojame apsodinti maždaug 12 hektarų plotą, kuris prilygtų 20-iai futbolo aikščių. Ilgainiui šie sodinukai virs dideliu mišku, kuris papuoš šalies kraštovaizdį ir prisidės prie ekologiškesnės mūsų visų aplinkos“, – sako „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė.

Pasak jos, už kiekvieną klientą, kuris savo butą ar namą apdraus „Lietuvos draudime“ vienerių metų laikotarpiui, bendrovė nupirks ir pasodins po vieną medį. „Prognozuojame, kad šią žiemą tokių klientų sulauksime bent 50 tūkstančių, nors tikslūs iniciatyvos rezultatai bus aiškūs tik pasibaigus vasariui. Medžių sodinimu rūpinsis „Lietuvos draudimas“ kartu su Generaline miškų urėdija, tačiau klientai ir jų artimieji galės prisidėti prie sodinimo dalyvaudami Nacionalinio miškasodžio renginyje. Apie tikslią medžių sodinimo datą paskelbsime „Lietuvos draudimo“ svetainėje ir „Facebook“ paskyroje, medžiai bus sodinami įvairiose Lietuvos vietose“, – aiškina A. Kazlauskienė.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apdrausta maždaug 53 proc. namų ir 24 proc. butų, o namų turtą draudžia tik apie trečdalis visų apdraudusių savo būstą. Pagal šiuos rodiklius šalies gyventojai dar stipriai atsilieka nuo Vakarų Europos šalių, kuriose didesnė dalis gyventojų apdraudžia savo būstą nuo galimų rizikų ir todėl yra finansiškai saugūs.

Medžiai ir miškai yra svarbi gamtos ekosistemos dalis, kuri padeda sumažinti žmogaus veiklos poveikį aplinkai ir daro teigiamą įtaką klimatui. Skaičiuojama, kad „Lietuvos draudimo“ pasodinti medžiai jiems užaugus per metus padės absorbuoti iki 1 tūkst. tonų anglies dvideginio, kurio kaupimasis atmosferoje prisideda prie šylančio pasaulinio klimato. Toks skaičius prilygsta anglies dvideginio kiekiui, kurį per metus į aplinką išmeta maždaug 650 lengvųjų automobilių.

„Antrą kartą vyksiantis Nacionalinis miškasodis tampa gražia pavasario tradicija, kuri skatina rūpintis vienu didžiausių turtų šalyje – miškais. Šių metų pavasarį visos šalies urėdijos kartu su savanorių pagalba per vieną dieną pasodino net 100 hektarų miško ir pasiekė rekordą. Tikimės, kad kitąmet iniciatyva sulauks dar didesnio visuomenės ir verslo bendruomenės palaikymo, o mes galėsime stebėti naują miškasodžio rekordą“, – sakė Generalinės miškų urėdijos atstovė Solveiga Potapovienė.

Planuojama, kad medžių sodinimo darbai vyks 2017 m. balandžio mėnesį, medžių sodinimo talkas Generalinė miškų urėdija kartu su Aplinkos ministerija organizuos visoje šalies teritorijoje. Prie iniciatyvos prisijungti pasirengusiems savanoriams tereikės atvykti iki pasirinktos artimiausios miškų urėdijos. Nacionalinis miškasodis yra vienas iš renginių, skirtų paminėti Žemės mėnesiui, kuris trunka nuo kovo 20 d. iki balandžio 22 d.

Šiuo metu miškai Lietuvoje užima apie 2,2 mln. hektarų plotą arba trečdalį visos šalies teritorijos, rodo Aplinkos ministerijos pateikiami duomenys. Nuo 2003 m. miškingų teritorijų plotas padidėjo 131 tūkst. hektarų arba 6 procentais. Daugiau kaip pusę šalies miškų sudaro spygliuočiai medžiai.

Pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina klientams žalų už daugiau nei 70 mln. eurų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ keturis kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, 2013 metais buvo pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu.