You are here

Paskirti nauji „Lietuvos draudimo“ Valdybos nariai ir Finansų direktorius 2015 03 20

Didžiausios šalies draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ Stebėtojų taryba paskyrė tris naujus Bendrovės Valdybos narius. Iki šios Valdybos kadencijos pabaigos jais paskirti Tadas Dovbyšas, Rafal Piotr Rybkowski, Bogdan Benczak. Visų jų kandidatūroms anksčiau yra pritaręs Lietuvos bankas.  Bendrovė praneša, kad keičiasi „Lietuvos draudimo“ Finansų departamento direktorius. Juo nuo kovo 16 dienos pradės dirbti Rafal Piotr Rybkowski, kuris bus ir Finansų direktoriumi Baltijos šalims. Jis šiose pareigose pakeis didžiausios draudikės finansams vadovavusį Laimoną Devyžį, kuris nusprendė savo karjerą tęsti kitoje srityje. 

„Mūsų akcininkai, kurie taip pat valdo ir draudimo bendrovę Latvijoje ir filialą Estijoje, nori matyti kuo daugiau sinergijos tarp visų šių trijų valstybių draudimo bendrovių, kuri, tikimasi, padėtų ženkliai mažinti kaštus. Didžiausią sinergiją tikimasi pasiekti finansų ir IT srityse. Naujas „Lietuvos draudimo“ Finansų direktorius bus atsakingas ne tik už „Lietuvos draudimo“, bet ir už visų trijų Baltijos šalių draudimo bendrovių finansus“, - sako Kęstutis Šerpytis, „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius ir Valdybos pirmininkas.

R. P. Rybkowski yra diplomuotas ekonomikos magistras, turi pripažinto finansų srities specialisto ACCA (Association of Certified Chartered Accountants) sertifikatą. Jis yra dirbęs bankų sektoriuje bei turi ilgametės tarptautinės patirties gyvybės draudimo srityje. 

Tadas Dovbyšas, kuris taip pat yra paskirtas Valdybos nariu, „Lietuvos draudime“ dirba nuo 2014 m. lapkričio. Jis vadovauja Bendrovės Verslo klientų departamentui.

Naujasis Valdybos narys Bogdan Benczak šiuo metu eina Latvijos draudimo bendrovės „Balta“ generalinio direktoriaus pareigas. Jis taip pat yra PZU SA vykdomasis direktorius, atsakingas už užsienio operacijų Baltijos šalyse ir Ukrainoje plėtrą. B. Benczak yra diplomuotas verslo administravimo magistras, taip pat turi meno magistro laipsnį ir Lenkijos teisės advokato titulą.

„Visi šie pokyčiai yra „PZU SA“ siekiamos verslo sinergijos Baltijos šalyse dalis. Šiuo metu vyksta IT sistemų integravimas, kuriam nuo 2014 m. gruodžio vadovauja „Lietuvos draudimo“ IT ir Operacijų departamento direktorė Asta Kalinauskienė. Ji yra paskirta IT direktore visoms trims Baltijos šalims. Tikimės, kad toks glaudus bendradarbiavimas tarp trijų šalių draudikų padės mums būti dar konkurencingesniais“, - komentuoja K. Šerpytis.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia Baltijos šalių ne gyvybės draudimo bendrovė. Pernai pasirašė 412,7 mln. litų ne gyvybės draudimo įmokų, tai yra 0,7 proc. daugiau nei 2013 metais ir užėmė 30,9 proc. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos. Skelbiamas devynių mėnesių „Lietuvos draudimo“ ikimokestinis pelnas siekė 42,935 mln. litų ir buvo 2,3 proc. didesnis nei per atitinkamą 2013 metų laikotarpį. Bendrovės patikimumą ir finansinį stabilumą rodo nekintantis ir aukštas kapitalo rodiklis - 2014 m. pabaigoje „Lietuvos draudimo“ turima mokumo atsarga siekė 169 mln. litų, t.y. buvo 2,4 kartų didesnė nei yra reikalaujama. Draudimo rinkos lyderė skaičiuoja kasmet klientams atlyginanti apie 100 tūkst. žalų, kurių bendra vertė siekia apie 60 mln. Eur (200 mln. litų).

„Lietuvos draudimas“ yra Lietuvos draudimo rinkos lyderis, užimantis daugiau nei 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. Bendrovė tris kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažinta geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais. „Lietuvos draudimas“ nuo 2014 m. lapkričio mėn. priklauso didžiausiai Vidurio ir Rytų Europos draudimo grupei „PZU SA“.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
AB „Lietuvos draudimas“
Atstovė ryšiams su visuomene
Tel.: 8 688 60 631,
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt