You are here

Po škvalo Žemaitijoje gyventojai ir „Lietuvos draudimas“ skaičiuoja žalas 2018 08 27

Bendrovė „Lietuvos draudimas“ pirmadienio vidurdienį jau artėja prie šimto registruotų žalų, kurias dėl praūžusio škvalo patyrė Plungės, Rietavo ir Telšių savivaldybių gyventojai. Žaloms atlyginti bendrovė rezervavo daugiau nei 60 tūkst. eurų.

Škvalas Žemaitijoje prasidėjo penktadienio vakarą. Stiprūs vėjo gūsiai plėšė pastatų stogus, vartė medžius, griovė tvoras ir traukė elektros laidus. Dėl žaibų kilo viršįtampių, kurie sugadino buitinę ir kompiuterinę įrangą, elektronikos prietaisus. Ledo krušos gabalėliai apgadino automobilius, šiltnamius, kitą gyventojų turtą.

Anot „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus Artūro Juodeikio, daugiausia nuostolių dėl gamtos stichijos patyrė pastatų savininkai. „Didžiausia žala, siekianti beveik 10 tūkstančius eurų, šiuo metu užfiksuota Rietavo savivaldybėje. Per škvalą vėjas nuplėšė namo stogą, apgadino stogo konstrukcijas“, – teigia A. Juodeikis. Kita šeima, gyvenanti Telšių rajono savivaldybėje, dėl sugadinto namo stogo patyrė beveik 5 tūkst. eurų žalą.

Pasak eksperto, pastatų stogams labiausiai pakenkė vėjo gūsiai, virstantys medžiai ir nulūžusios šakos.

Nuo audros nukentėjo ir namų viduje esantis turtas. Į bendrovę ėmė kreiptis klientai, kuriems dėl žaibo išlydžio sugedo kompiuteris, televizorius, kiti elektroniniai buities prietaisai. „Lietuvos draudimo“ Žalų vadovas atkreipia dėmesį, kad per audras su perkūnija itin didelė žala padaroma, kai dėl elektros viršįtampių sugenda automatinių vartų sistema ir šildymo katilo valdymo blokas.

Didžiausios Lietuvoje draudimo bendrovės ekspertai prognozuoja, kad Plungės, Rietavo ir Telšių regione škvalo sukeltų žalų skaičius iki savaitės pabaigos dar augs ir gali pasiekti 150.