You are here

Vakarykštės nakties liūtis Kaune: „Lietuvos draudimo“ klientų nuostoliai sieks ne mažiau kaip trečdalį milijono eurų 2018 09 05

Bendrovė „Lietuvos draudimas“ iki vidurdienio jau sulaukė beveik 150 pranešimų dėl vakar vakare Kauną ir apylinkes užtvindžiusios liūties nuostolių apsidraudusiems gyventojams. Šiuo metu padarytai žalai atlyginti „Lietuvos draudimas“ yra rezervavęs 130 tūkstančių eurų, draudikų prognozė –nuostoliai pasieks trečdalį milijono eurų. Kaunui tenkančios audros ir liūtys tokių didelių nuostolių šį sezoną sukelia jau antrą kartą – rugpjūčio stiprios liūties nuostoliai taip pat siekė trečdalį milijono, iš jų – 204 tūkstančiai eurų vien Kauno regione.

„Vakarykštės liūties padariniai – užlietas gyventojų turtas, yra būstų, kuriuos liūtis sėmė, pasak gyventojų visą naktį. Kolkas didžiausios registruotos žalos – po beveik 5000 eurų  - dėl užliejimų visame bute, name, kai liūties metu apsemti kambariai. Turime ir pranešimų apie paskendusius ar garaže užlietus automobilius – tokiais atvejais žala atlyginama tiems klientams kurie turi kasko draudimą. Taip pat registravome žaibo įtrenkimą į saulės kolektorių, po kurio šis nebeveikia“, - apie praėjusios nakties liūčių padarinius pasakoja „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūro Juodeikio. Jis priduria, kad Kauno gatvės šį rytą buvo virtusios upėmis, kuriose matėsi paskendusių automobilių.

Pasak „Lietuvos draudimo“ eksperto, daugiausia pranešimų dėl liūties apsemto gyventojų turto būstuose. Taip pat į bendrovę ėmė kreiptis klientai, kuriems dėl žaibo išlydžio sugedo kompiuteris, televizorius, kiti elektroniniai buities prietaisai. Didžiausios Lietuvoje draudimo bendrovės ekspertai prognozuoja, kad iš viso vakar dienos liūties nuostoliai palies 350-450 klientų, jiems atlyginti prireiks trečdalio milijono (300 tūkstančių) eurų.

Šiemet liūtys su žaibais ir audros jau padarė žalos gyventojų turtui už beveik milijoną eurų. Tiek nuostolių klientams atlygins didžiausia Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“. Bendrovės duomenis, per 8 didesnes šią vasarą siautusias audras nukentėjo daugiau nei pusantro tūkstančio klientų, daugiausia nuostolių sukėlė audros, apie trečdalį – liūtys, ketvirtadalis gamtos žalų įvyko ne dėl pačios audros, bet dėl žaibavimo sukeltų padarinių.

Draudimo ekspertai sako, kad vasarą audrų ir žaibavimų bei liūčių nuostoliai išauga keletą kartų, lyginant su kitais metų laikais. Pavyzdžiui, „Lietuvos draudimo“ gamtos jėgų žalų statistika rodo, kad pernai dėl gamtos išdaigų gyventojams atlyginta 1,4 mln. eurų nuostolių, iš jų milijonas eurų išmokėta vien vasaros sezono metu.

Patyrusiems žalą gyventojams „Lietuvos draudimo“ ekspertai primena, kad pirmiausia reikia imtis neatidėliotinų gelbėjimo veiksmų, jei reikalinga iškviesti avarines tarnybas, registruoti įvykius klientai gali jiems patogiausiu būdu – telefonu ar internetu, užregistravus įvykį žalų ekspertas susisieks dėl apžiūros laiko. Esant galimybei patariam patirtus nuostolius nufotografuoti telefonu. Liūties ir vandens sukelti nuotoliai bus vertinami turtui išdžiūvus, kad būtų galima tiksliau nustatyti nuostolių dydį.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, Lietuvoje draudikė užimanti 31 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra pelnęs Geriausio darbdavio 2017 apdovanojimą Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.