1828

Ar visuomet gipsas reiškia, kad įvyko lūžis?

lietuvos draudimas, #ldpaprastai, asmens draudimas, gipsas

Smalsūs ir aktyvūs vaikai labai mėgsta išdykauti, siausti ir dūkti. Ne išimtis ir mažasis Arnoldas, kuriam, deja, bežaidžiant lauke ir paslydus ant ledo, žiemos atostogas teko praleisti namuose. Berniukas patyrė kojos traumą, o nuvykus į polikliniką, medikai sugipsavo koją.

Arnoldo tėvams kilo klausimas: ar jiems gali finansiškai padėti turimas asmens draudimas, kuriuo yra apdraudę sūnų? Kada galioja asmens draudimas ir už kokias traumas bus mokama draudimo išmoka?

Nors daugeliui sugipsuota galūnė asocijuojasi su kaulų lūžiu, tačiau gipsavimas nebūtinai reiškia, kad lūžo, skilo kaulas. Gipsuoti galūnę medikai gali rekomenduoti ir tada, kai gydymo tikslais galūnę reikia išlaikyti ilgesnį laiką ramiai.

#LDpaprastai

Asmens draudimas galioja patyrus smulkias raumenų, sausgyslių ar raiščių traumas (patempimus, plyšimus) ir skilus, lūžus arba išnirus kaulams. O atsitikus įvykiui, draudimas visuomet remiasi medicininiais dokumentais ir gydytojų išvadomis.

Pavyzdžiui, kaulo lūžis ar skilimas turi būti matomas rentgenogramoje ir patvirtintas radiologo. Būtent šio specialisto tyrimų išvada yra remiamasi vertinant žalą.

Visi draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai yra nurodyti jūsų draudimo liudijime ir asmens draudimo taisyklėse. Šiuose dokumentuose rasite ir nustatytas išmokų ribas – kokio dydžio nuostolius mes atlyginame.

Daugiau apie asmens draudimą galite paskaityti čia:

Asmens draudimas