You are here

Kaip įsitikinti, ar sveikatos priežiūros įstaiga turi licenciją vykdyti veiklą?

Prieš pasirinkdami naują sveikatos priežiūros įstaigą, kurios paslaugomis žadate pasinaudoti, įsitikinkite, ar ši turi licenciją vykdyti tokią veiklą.

Licencija reikalinga tam, kad suteikiamų paslaugų kokybė atitiktų aukščiausius keliamus reikalavimus ir suteiktos paslaugos būtų pripažįstamos sveikatos priežiūros paslaugomis. Sveikatos draudimas kompensuoja tik licencijuotas sveikatos priežiūros paslaugas.

Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad sveikatos priežiūros įstaiga gali turėti licenciją, tačiau ji galioja ne visuose įmonės padaliniuose ar ne visoms paslaugoms. Pasinaudojus paslaugomis tokioje įstaigoje, Jūsų išlaidos nebus kompensuotos.

KAIP PATIKRINTI? 

1. Paklauskite sveikatos priežiūros įstaigos

Susisiekite su gydymo įstaiga, kurios paslauga planuojate pasinaudoti, nurodykite paslaugą bei adresą, kuria planuojate pasinaudoti ir kur, ir paklauskite, ar konkrečiai jūsų pasirinktai paslaugai ir tuo adresu galioja įstaigos sveikatos priežiūros licencija. Galite nurodyti, kad domitės dėl išlaidų kompensavimo su sveikatos draudimu.

2. Patikrinkite savarankiškai

  1. Atsidarykite šią nuorodą. 
  2. Atsivėrusiame dokumente paieškos laukelyje (paspauskite vienu metu mygtukus CTRL + F) pagal įmonės kodą arba tikslų juridinio asmens pavadinimą suraskite įmonę.
  3. Paspauskite ant licencijos numerio.
  4. Atsivėrusiame dokumente patikrinkite, ar paslauga turi galiojančią licenciją norimu adresu.

Įsitikinkite, ar psichoterapeutas turi gydytojo psichiatro licenciją arba medicinos psichologo kvalifikaciją, atvėrę šią nuorodą (paieškos langelyje suveskite gydytojo arba medicinos psichologo vardą ir pavardę).
Psichologas turi būti registruotas kaip medicinos psichologas ir turi turėti spaudą su numeriu.