You are here

Akcija „Apsaugok mane“

Kas yra „Apsaugok mane“?

Rugsėjis visoje Lietuvoje skelbiamas saugaus eismo mėnesiu, kurio metu vyksta mūsų inicijuojama akcija „Apsaugok mane“. Jos metu šalies vairuotojai skatinami būti itin atidžiais kelyje ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams.
Jau 20-tus metus vykstančioje akcijoje įgyvendiname šias iniciatyvas:

Apdraudžiame visus Lietuvos moksleivius.

Nemokamai apdraudžiame visus Lietuvos moksleivius nuo nelaimingų atsitikimų kelyje. Draudimas visą rugsėjį galioja pėstiesiems arba dviračiu keliaujantiems moksleiviams. Draudimo suma – 5 000 Eur. Detalesnes akcijos sąlygas rasite žemiau.

Dovanojame liemenes pradinukams.

12-oje Lietuvos savivaldybių pradinukams dovanojame atšvaitines liemenes. Iš viso jų padovanota daugiau nei 34 tūkstančiai, liemenėmis aprengti 34-jų rajonų pradinukai keliaudami bus labiau matomi ir saugesni.
Ką turiu daryti, kad mano vaikui galiotų draudimas?

Jums nereikia niekur kreiptis dėl draudimo įsigaliojimo – kiekvienas vaikas yra apdraustas. Susipažinkite su žemiau pateikiamomis akcijos taisyklėmis ir, nutikus įvykiui, kreipkitės į „Lietuvos draudimą“.
Moksleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų keliuose įsigalioja automatiškai visiems Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams nuo 2019 metų rugsėjo 1 d. 00 val. ir galioja iki 2019 m. rugsėjo mėn. 30 d. 24 val.


Kaip tai veikia?

Visi Lietuvos moksleiviai, keliaujantys pėsčiomis ar dviračiu bet kurioje Lietuvos vietoje, bet kuriuo paros metu, rugsėjį yra apdrausti. Draudimo kompensaciją išmokame nepriklausomai nuo to, ar moksleivis yra avarijos kaltininkas.
Draudimo apsauga apima po eismo įvykio atsirandančias pasekmes: kaulų lūžius ir išnirimus, minkštųjų audinių ir vidaus organų sužalojimus, mirtis dėl nelaimingo atsitikimo. Draudimo suma siekia 5 tūkst. eurų, o išmoka priklauso nuo patirto sužalojimo (visa suma išmokama mirties atveju, o įvykus kitoms pasekmėms – draudimo taisyklėse numatytas procentas nuo draudimo sumos).

Akcijos „Apsaugok mane“ sąlygos

1. Akcija „Apsaugok mane“ – tai akcija, kuri vykdoma 20 metus iš eilės, kuomet „Lietuvos draudimas“ rugsėjo mėnesį nemokamai draudžia visus Lietuvos pėsčiuosius moksleivius nuo nelaimingų atsitikimų eismo įvykiuose;

2. Apdraustieji – „Lietuvos draudimo“ lėšomis apdrausti visi Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų pėstieji moksleiviai. Pėsčiaisiais pagal šią akciją laikomi ir važiuojantys ar vežami dviračiu;

3. Draudimo laikotarpis – nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. 00 val. iki 2019 m. rugsėjo 30 d. 24 val. imtinai;

4. Draudžiamasis įvykis – nelaimingas atsitikimas, sąlygotas policijoje užregistruoto eismo įvykio, įvykusio draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu Lietuvos Respublikos teritorijoje, kurio metu nukenčia apdraustasis ir kuris apibrėžtas bendrovės „Lietuvos draudimas“ Asmens draudimo taisyklių Nr. 69 draudimo rizikos variantuose M, T1 ir T2;

5. Draudimo suma – 5000 EUR mirties atveju ir iki 5000 EUR kūno sužalojimo dėl nelaimingų atsitikimų atveju (pastaruoju atveju išmoka apskaičiuojama pagal traumų lenteles T1 ir T2);

6. Įvykus draudžiamajam įvykiui, draudimo išmoka mokama:
6.1. visais atvejais apdraustojo tėvams ar įstatyminiams globėjams, kai apdraustajam draudžiamojo įvykio dieną nėra suėję 18 metų;
6.2. kūno sužalojimo atveju – pačiam apdraustajam, jeigu draudžiamojo įvykio dieną apdraustajam yra suėję 18 metų;
6.3. mirties atveju – paveldėjimo teise nustatytiems apdraustojo įpėdiniams, jeigu draudžiamojo įvykio dieną apdraustajam yra suėję 18 metų.

Nutikus įvykiui. Jei moksleivis pateko į eismo įvykį, jo tėvai ar globėjai apie tai turėtų pranešti „Lietuvos draudimui“ jiems patogiausiu būdu – darbo dienomis paskambinti trumpuoju numeriu 1828, užpildyti specialią formą svetainės www.ld.lt skiltyje „Praneškite apie įvykį“ arba per savitarnos svetainę www.savasld.lt.