Pereiti į pagrindinį turinį
Veikiame laikydamiesi tvarumo principų
Tai ne tik pažadas – tai strateginis sprendimas siekti saugios ir tvarios ateities kartu!
Tvarumas

ESG strateginiai tikslai iki 2024 metų

„Lietuvos draudimas“ jau daugiau kaip 100 metų pareigingai rūpinasi savo darbuotojų ir klientų gerove ir saugumu. Naująjį šimtmetį skaičiuojame laikydamiesi tvarumo principų ESG (aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos) prioritetinėse srityse. Siekdami išsikeltų tikslų, aplink save kuriame saugią, sveiką ir tvarią ateitį.

Aplinkosauga
Aplinkosauga

Aplinkosauga

Palaikome mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomiką ir prisidedame prie judėjimo tvaraus verslo kryptimi.

Siekiai iki 2024 metų:
Emisija  

sumažinti savo veikloje į aplinką išmetamą CO2 kiekį daugiau nei 10 %, palyginti su 2019 metais;

Produktų vystymas  

kasmet ne mažiau kaip 1 % draudimo veiklos rezultato (UWR) skirti tam, kad būtų kuriami ekologiški, tvarūs draudimo produktai, pasiūlymai, segmentai arba remiamos žaliosios technologijos;

Investicijos  

padidinti investicijas į kovą su klimato kaita ir perėjimą prie švarios energijos iki 5 % portfelio dalies.

Mūsų aplinkosaugos sprendimai

Naudojame žaliąją elektros energiją

Mes rūpinamės aplinka ir naudojame iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamintą 100% žaliąją elektros energiją – tai patvirtina sertifikatas „Powered by Green“. Be to, įtvirtinus hibridinio darbo veiklos principus, optimizuojamas administravimo ir pardavimo padalinių tinklas, siekiant sudaryti sąlygas dirbti patogiau ir energiją vartoti efektyviau.

Investuojame į atsinaujinančią energetiką – 2023 metais įsigijome nutolusią saulės elektrinę. Mums priklausančios jėgainės pagaminta žalioji energija sudaro iki trečdalio visos mums reikiamos elektros energijos kiekio.

Saugome medžius – naudojame mažiau popieriaus

2021 metus pradėjome su nauju, tvaresniu įpročiu – iniciatyva „Mažiau popieriaus“. Baigiantis 2020-iesiems suskaičiavome, kad savo procesuose naudodami popierių per vieną mėnesį jo sunaudojome tokį kiekį, kad, skaičiuojant tvarumo skaičiais, tai prilygo 31 medžio nukirtimui. Šis skaičius tapo atspirtimi itin reikšmingiems pokyčiams. Projektas „Mažiau popieriaus“ apėmė bene kiekvieną „Lietuvos draudimo“ veiklos sritį ir tapo reikšminga naujų įpročių ir kitokios kultūros dalimi. Jo rezultatas įspūdingas – daugiau kaip 80 % mūsų klientų aptarnaujami be popierinių dokumentų.

Tvarūs draudimo produktai

Tvarumo temą aktualizuojame ir versle – siūlome platų tvarių draudimo produktų pasirinkimą verslo ir privatiems klientams. Draudžiame elektromobilius ir jų įkrovimo stoteles, be to, į būsto draudimą įtraukiame sumontuotus saulės kolektorius ir būste laikomus dviračius. Šiais pasiūlymais skatiname žaliąsias technologijas ir tvaresnę vartojimo kultūrą. 

ISO 14001 sertifikatas

Aplinkos apsauga ir kitos tvarumo kryptys – neatsiejama šių laikų organizacijų kasdienybė. Mes taip pat tikime, kad savo veikla galime padėti įgyvendinti tvaraus vystymosi tikslus, ypatingą dėmesį skirdami aplinkosaugai. Išsikėlėme tikslą mažinti tiesioginį ir netiesioginį savo veiklos poveikį aplinkai ir investuoti į žalesnę, saugesnę ir tvaresnę ateitį. Todėl 2022 m. įsidiegėme ir sertifikavome aplinkos apsaugos vadybos sistemą, kuri atitinka tarptautinio ISO 14001 standarto reikalavimus.

Socialinė atsakomybė
Socialinė atsakomybė

Socialinė atsakomybė

Skatiname ir padedame bendruomenėms taikyti tvarios ir saugios gyvensenos principus jų kasdienėje veikloje, puoselėjame tvarią kultūrą bendrovėje.

Siekiai iki 2024 metų:
Jaučiuosi gerai  

įtraukti į sveikatingumo programas 60 % darbuotojų (bendrai per 2021–2024 metus, neskaitant darbuotojų, esančių tėvystės ar motinystės atostogose);

Tvarumo ir saugumo sklaida  

per 2023–2024 metus pasiekti 1 milijoną Lietuvos gyventojų socialinėmis iniciatyvomis ir edukacinėmis žinutėmis tvarios ir saugios gyvensenos temomis;

Savanorystė  

per 2023–2024 metus skirti 6400 valandų savanoriškai veiklai mus supančiose bendruomenėse.

Mūsų socialinės atsakomybės iniciatyvos

Darbuotojų gerovės programa „Jaučiuosi gerai“

„Jaučiuosi gerai“ – tai daugiaformė programa, skatinanti „Lietuvos draudimo“ komandą kartu palaikyti gerą savijautą. Kuriame erdvę, kurioje kiekvienas galime rasti sau tinkamų saviugdos formų: nuo rekomenduojamos literatūros ir paskaitų apie emocinę sveikatą iki žygių, organizuojamų siekiant palaikyti gerą fizinę savijautą. Visi su stresu kovojame skirtingai, o „Lietuvos draudime“ tai darome kartu!

Mūsų indėlis puoselėjant emociškai palankią bendrovės vidinę kultūrą neliko nepastebėtas. 2022 m. buvome įvertinti už darbuotojų emocinių kompetencijų ugdymą ir pasitenkinimą darbu skatinančias iniciatyvas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamuose „Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimuose 2022“ buvome tituluoti „Palankiausią emocinę aplinką kuriančia įmone 2022“. Šis titulas – tai pareiga, kurią „Lietuvos draudimas“ prisiima su didele atsakomybe.

Pirmoji pagalba – „Aš galiu padėti!“

Draudimas – tai pažadas, kad, kai prireiks pagalbos, ji bus suteikta. Kiekvienas „Lietuvos draudimo“ darbuotojas kasdien padeda klientams pakilti po nelaimių. Vis dėlto gyvenime yra akimirkų, kai pagalbos reikia nedelsiant, o kelios minutės ir reikiamos žinios gali išgelbėti gyvybę. Projekto „Aš galiu padėti“ idėja kilo prieš šešerius metus išsikėlus ambicingą tikslą – kad kiekvienas Lietuvos žmogus mokėtų suteikti pirmąją pagalbą. Taigi dovanojame savo darbuotojams, klientams ir jų šeimoms galimybę išsaugoti gyvybę.

Rugsėjį apdraudžiame moksleivius keliuose

Nuo 1999 m. kiekvieną rugsėjo mėnesį pasitinkame su saugaus eismo iniciatyva „Apsaugok mane“, kuria siekiame atkreipti dėmesį į vaikų saugumą kelyje. Visam mėnesiui pėsčius ir dviračiais važiuojančius Lietuvos moksleivius nemokamai apdraudžiame 5 000 eurų suma nuo nelaimingų atsitikimų kelyje. Akciją kasmet lydi komunikacinės kampanijos, kuriomis siekiame šviesti visuomenę apie saugaus elgesio kelyje principus.

Savanorystė

Skatinami laisvės veikti, dalį savo laiko skiriame geriems darbams. „Lietuvos draudime“ kiekvienam darbuotojui dovanojamos 2 dienos savanoriškai veiklai. Bendradarbiaudami su įvairiomis Lietuvos organizacijomis, kuriame stiprų ryšį su bendruomenėmis ir mus supančia aplinka.

Vėjo malūnai
Vėjo malūnai

Valdysena

Kartu kuriame šiuolaikišką ir atsakingą organizaciją, puoselėjančią bendrystę su tvarumą palaikančiais partneriais.

Siekiai iki 2024 metų:
Valdysena 70 % vertintinų „Lietuvos draudimo“ tiekėjų turi atitikti žaliuosius ESG kriterijus.