Pereiti į pagrindinį turinį

Keliautojai patiria vis daugiau nuostolių – net 80 proc. visų išmokų skirta gydymosi išlaidoms ir repatriacijai

2023-07-18

Kelionių ir atostogų sezonas įsibėgėja, o su juo auga ir papildomos išlaidos keliautojams. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad šių metų birželio mėnesį buvo fiksuota 20 proc. daugiau kelionių nuostolių nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Daugiausiai keliauti susiruošusiems gyventojams teko susimokėti už medicinines išlaidas ir repatriaciją, tačiau nemažai galvos skausmo sukėlė ir prarastas ar vėluojantis bagažas.

Nuostoliai auga kasmet

Žvelgiant į paskutinius dvejus metus, kelionių tendencijos pastebimai pasikeitė. Jei 2021 m. gyventojai dar negalėjo ar nesiryžo laisvai keliauti dėl tebesitęsusios pandemijos, tai pernai ir šiemet šios problemos nebeliko. 

„Visgi, keliautojai susiduria su kitais iššūkiais – tenka ploninti piniginę susidūrus su nenumatytomis išlaidomis, kai keliautojai suserga, yra atšaukiami skrydžiai, prarandamas bagažas ar jis vėluoja.

Mūsų bendrovės duomenimis, pernai per tris vasaros mėnesius dėl įvairių nuostolių, susijusių su kelionės draudimu, keliautojams išmokėjome beveik 270 tūkst. eurų nuostoliams padengti. Šiemet vien per birželio mėnesį jau esame išmokėję beveik 130 tūkst. eurų“, – situaciją komentuoja Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas.

Kaip teigia draudimo ekspertas, jei lygintume praėjusių ir šių metų birželio mėnesius – nuostolių sumos šiemet taip pat ūgtelėjo ir yra didesnės 19 proc. Tai rodo, kad žmonės ne tik dažniau keliauja, bet ir patiria didesnių finansinių nuostolių. 

Daugiausiai išmokų – gydymosi išlaidoms ir repatriacijai 

Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, pagal riziką didžiausi nuostoliai fiksuojami medicininėms išlaidoms ir repatriacijai padengti.

„Matome, kad šio tipo išlaidos sudaro apie 80 proc. visų nuostolių sumos. Lyginant šių metų birželio mėnesį su praėjusių metų birželiu – augimas siekia 26 proc. Dažniausiai keliautojus užklumpa ligos – mūsų duomenimis, 65 proc. jų susiduria su įvairiomis ligomis, virusiniais susirgimais, bėrimais, saulės nudegimu, vabzdžių įgėlimu, o 30 proc. kelionės metu patiria nelaimingų atsitikimų“, – komentuoja A. Juodeikis.

Anot draudimo eksperto, šių metų birželį didžiausią nuostolį patyrė klientas, kurį liga užklupo Turkijoje. Šiam asmeniui buvo išmokėta daugiau nei 16 tūkst. eurų nuostoliams ir gydymo išlaidoms padengti. 

Į ką atkreipti dėmesį

Kaip teigia A. Juodeikis, keliautojams taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pernai ir šiemet sparčiai auga bagažo praradimų skaičiai, kas kelionės metu sudaro nenumatytų išlaidų eilutę.

„Keliaujantiems žmonėms, kurie susiduria su jungtinių skrydžių praradimais, pavėlavimu į kelionę ar netikėtai pailgėjus kelionei, išties prireikia papildomos pagalbos, atsiranda nenumatytų išlaidų. Būtent todėl papildoma apsauga vykstant į keliones yra itin naudinga – kad netektų nuostolių padengti iš savo kišenės.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad po pandemijos oro uostuose pakankamai dažnai nutinka chaotiškų situacijų, kai skrydžiai vėluoja ar būna atšaukiami dėl techninių priežasčių, todėl plati apsauga nuo papildomų rūpesčių leidžia pasimėgauti kokybiškomis atostogomis be rūpesčių“, – sako A. Juodeikis.

Šalys – nuostolių čempionės

Kaip pastebi „Lietuvos draudimo“ ekspertas, kalbant apie kelionių kryptis, į kurias renkasi keliauti lietuviai, matomos ir tam tikros nuostolių tendencijos.

„Kadangi viena populiariausių kelionės krypčių yra Turkija, nenuostabu, kad net 27 proc. iš visų fiksuotų žalų įvyksta būtent šioje šalyje. Ten nuvykę žmonės dažniausiai skundžiasi prasta sveikata, skrandžio problemomis, saulės smūgiu ir perkaitimu, karščiavimu, dėl ko tenka kreiptis į gydytojus, o gydymo nuostoliai dažnai viršija 1 tūkst. eurų.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad daug nuostolių fiksuojama Lietuvoje. Tai reiškia, kad dar neišvykę iš namų, žmonės jau susiduria su nesklandumais – neišvyksta į kelionę dėl ligos, skrydžių pakeitimų ir kitų nenumatytų įvykių“, – atkreipia dėmesį A. Juodeikis.

Kviečiame apsisaugoti nuo netikėtumų kelionėse su „Lietuvos draudimu“. Daugiau informacijos: kelionės draudimas.

Atgal