Pereiti į pagrindinį turinį

Apsaugok mane

Apsaugok mane

Jau 24-ius metus kiekvieną rugsėjo mėnesį „Lietuvos draudimas“ nemokamai apdraudžia visus moksleivius nuo nelaimingų atsitikimų kelyje, o šiemet, remdamiesi psichologų tyrimais, dar ir atrado smagų būdą vaikus išmokyti saugaus eismo taisyklių.

Dantų šepetėlis vaikus gali apsaugoti nuo nelaimės kelyje

Moksliškai įrodyta, kad vaikams lengviau įgyti naujų įgūdžių, kai jie sieja juos su tuo, ką jau moka. Todėl sukūrėme dainelę, kuri primindama, kaip valytis dantis, moko ir saugaus eismo.
Naudokitės ja ir padėkite vaikams išmokti saugaus eismo taisyklių, kol jie valosi dantis.

Dainelė

 

Spauskite čia norėdami perklausyti dainelę.

Visą rugsėjį nemokamai apdraudžiame visus Lietuvos moksleivius kelyje

„Apsaugok mane“ – tai „Lietuvos draudimo“ 2000 metais pradėta vaikų saugumo keliuose iniciatyva, kurios metu „Lietuvos draudimas“ apdraudžia visus Lietuvos moksleivius. Akcijos „Apsaugok mane“ metu šalies vairuotojai skatinami būti itin atidžiais kelyje ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams, po vasaros atostogų grįžtantiems į miestų gatves. Nemokamai apdraudžiame visus Lietuvos moksleivius nelaimingų atsitikimų kelyje draudimu. Draudimas visą rugsėjį galioja pėstiesiems arba dviračiu keliaujantiems moksleiviams. Draudimo suma – 5 000 Eur.

Ką turiu daryti, kad mano vaikui galiotų draudimas?

Jums nereikia niekur kreiptis dėl draudimo įsigaliojimo – kiekvienas vaikas yra apdraustas. Susipažinkite su žemiau pateikiamomis akcijos taisyklėmis ir, nutikus įvykiui, registruokite eismo įvykį policijoje bei kreipkitės į „Lietuvos draudimą“. Moksleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų keliuose įsigalioja automatiškai visiems Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams nuo 2023 metų rugsėjo 1 d. 00 val. ir galioja iki 2023 m. rugsėjo mėn. 30 d. 24 val.

 Kaip tai veikia?

Visi Lietuvos moksleiviai, keliaujantys pėsčiomis, dviračiu ar paspirtuku bet kurioje Lietuvos vietoje, bet kuriuo paros metu, visą rugsėjį yra apdrausti. Draudimo kompensaciją išmokame nepriklausomai nuo to, ar moksleivis yra avarijos kaltininkas. Draudimo apsauga apima po eismo įvykio atsirandančias pasekmes: kaulų lūžius ir išnirimus, minkštųjų audinių ir vidaus organų sužalojimus, mirtis dėl nelaimingo atsitikimo. Draudimo suma siekia 5 000 Eur, o išmoka priklauso nuo patirto sužalojimo (visa suma išmokama mirties atveju, o įvykus kitoms pasekmėms – Asmens draudimo taisyklėse Nr. 69, versija galiojanti nuo 2023 06 16:  numatytas procentas nuo draudimo sumos).

 Akcijos „Apsaugok mane“ sąlygos

1. Akcija „Apsaugok mane“ – tai akcija, kuri vykdoma jau 24 metus, kuomet „Lietuvos draudimas“ rugsėjo mėnesį nemokamai draudžia visus Lietuvos pėsčiuosius moksleivius nuo nelaimingų atsitikimų eismo įvykiuose;
2. Apdraustieji – „Lietuvos draudimo“ lėšomis apdrausti visi Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų pėstieji moksleiviai. Pėsčiaisiais pagal šią akciją laikomi ir važiuojantys ar vežami dviračiu, važiuojantys paspirtuku.
3. Draudimo laikotarpis – nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. 00 val. iki 2023 m. rugsėjo 30 d. 24 val. imtinai;
4. Draudžiamasis įvykis – nelaimingas atsitikimas, sąlygotas policijoje užregistruoto eismo įvykio, įvykusio draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu Lietuvos Respublikos teritorijoje, kurio metu nukenčia apdraustasis ir kuris apibrėžtas bendrovės „Lietuvos draudimas“ Asmens draudimo taisykles Nr. 69, versija galiojanti nuo 2023 06 16:  draudimo rizikos variantuose M, T1 ir T2;
5. Draudimo suma – 5000 Eur mirties atveju ir iki 5000 Eur kūno sužalojimo dėl nelaimingų atsitikimų atveju (pastaruoju atveju išmoka apskaičiuojama pagal traumų lenteles T1 ir T2).
6. Įvykus draudžiamajam įvykiui, draudimo išmoka mokama:
6.1. visais atvejais apdraustojo tėvams ar įstatyminiams globėjams, kai apdraustajam draudžiamojo įvykio dieną nėra suėję 18 metų;
6.2. kūno sužalojimo atveju – pačiam apdraustajam, jeigu draudžiamojo įvykio dieną apdraustajam yra suėję 18 metų;
6.3. mirties atveju – paveldėjimo teise nustatytiems apdraustojo įpėdiniams, jeigu draudžiamojo įvykio dieną apdraustajam yra suėję 18 metų.

Nutikus įvykiui

Jei moksleivis pateko į eismo įvykį, jo tėvai ar globėjai apie tai pirmiausia turėtų pranešti policijai. „Lietuvos draudimui“ apie įvykį pranešti kviečiame užpildant šią formą.