Pereiti į pagrindinį turinį

Ką daryti, jeigu sugadinote kaimynų turtą?

Pranešti apie įvykį galite prisijungę prie savitarnos www.savasld.lt – pagrindiniame lange paspauskite „Registruoti žalą“ arba pasirinkite puslapio viršuje esančią skiltį MANO ŽALOS, tada – ŽALOS REGISTRAVIMAS.
 
Pasirinkus, kad žalą patyrėte TURTUI, tolimesniame žingsnyje nurodykite įvykio aplinkybes – „Gavau pretenziją dėl kitų asmenų sugadinto turto / sveikatos“.


Dalyje INFORMACIJA APIE ĮVYKĮ, užpildykite informaciją apie įvykio datą, laiką ir adresą, kuriuo yra apdraustas turtas. Nurodžius šią informaciją, pasirinkite iš sąrašo draudimo sutartį, kuriai galioja draudimo apsauga.
 


Jeigu žalą atsitiko ne sutartyje nurodytu adresu, pažymėkite varnelę ties „Įvykis įvyko kitoje vietoje nei nurodyta sutartyje“ ir nurodykite tikslų adresą.


 
Tuomet nurodykite pagrindinę priežastį, kuri sukėlė įvykį. Pavyzdžiui, jei įvykį sukėlė gaisras, pasirinkite „Ugnis“, jeigu buvo užpiltas būstas – pasirinkite „Vanduo“, o tais atvejais, kai turtas buvo sugadintas audros metu, pasirinkite „Gamtinės jėgos“.


 
Dalyje INFORMACIJA APIE NUKENTĖJUSĮ TURTĄ / SVEIKATĄ, pridėkite gautą pretenziją ir kitus dokumentus, paspaudus mygtuką „Įkelti“.


 
Aprašykite įvykio aplinkybes ir nurodykite kitas svarbias detales dalyje ĮVYKIO APRAŠYMAS.


Užpildę visą informaciją, patikrinkite, ar viską nurodėte teisingai ir pažymėkite varnelę ties „Patvirtinu, kad pateikta informacija yra teisinga“ ir spustelkite „Registruoti“.

 

Tinkamai užpildžius informaciją, ją patvirtinus ir paspaudus mygtuką „Registruoti“, pamatysite, kad žala užregistruota sėkmingai bei kiek žalų dėl šio įvykio užregistruota. Šiame lange rasite informaciją kokius kitus veiksmus turėsite atlikti, kad žala būtų sutvarkyta (galėsite pasirinkti nuostolių atlyginimo būdą, pridėti dokumentus ir nuotraukas ir pan.). Atkreipiame dėmesį, kad užregistruotos žalos numerį perduokite nukentėjusiam asmeniui, kad galėtų kreiptis dėl žalos įvertinimo.Tolimesniuose etapuose galėsite įkelti papildomus dokumentus ir įvykio aplinkybes.

Atgal