Pereiti į pagrindinį turinį

Ar man priklauso pakaitinis automobilis?

Jei eismo įvykio metu buvo apgadinta Jūsų transporto priemonė, o jos remonto laikotarpiu Jums yra būtina kita transporto priemonė, Jūs turite teisę išsinuomoti pakaitinį automobilį ir pateikti reikalavimą atlyginti patirtas išlaidas atsakingo už eismo įvykio dalyvio civilinės atsakomybės draudikui.

Jūsų reikalavimas bus įvertintas pagal Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo nuostatas, atsižvelgus į tai, ar pakaitinis automobilis buvo būtinas, o patirtos išlaidos protingos.

Norėdami, kad pakaitinio automobilio išlaidos būtų atlygintos, Draudikui turite pateikti rašytinį prašymą ir:

  • nurodyti pakaitinio automobilio nuomos būtinumą patvirtinančias aplinkybes (kur ir kam automobilis buvo reikalingas). Sprendžiant ar išlaidos yra būtinosios bus vertinama ar asmuo gali išsiversti be jo;
  • pateikti pakaitinio automobilio nuomos sutartį;
  • pateikti apmokėjimą už automobilio nuomą patvirtinančius įrodymus (mokėjimo kopiją / pinigų priėmimo kvitą).


Primename, kad atlyginamos išlaidos už laikotarpį, kol Jūsų automobiliui bus atliekami remonto darbai. Atlyginant pakaitinio automobilio nuomos išlaidas atsižvelgiama į sugadinto automobilio charakteristikas, tačiau atlyginama už vidutinės klasės automobilio nuomą. Automobilio nuomos kainos turi atitikti rinkos vidutinę-protingą kainą.

Primename, kad visus pakaitinio automobilio nuomos klausimus galite suderinti su Jūsų žalą administruojančiu ekspertu.

Atgal