You are here

„Lietuvos draudimas“ darbuotojų motyvavimui pasitelks nuosavą kriptovaliutą 2018 05 02

Didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ sukūrė ir įdiegė nuosavą kriptovaliutą – LDCoin. Ši kriptovaliuta, kurią išgauna patys bendrovės darbuotojai, bus naudojama darbuotojų motyvavimo sistemoje ir susieta su darbuotojų bendradarbiavimu bei įsitraukimu: pervesdami LDCoin‘us vienas kitam darbuotojai padėkos už atliktą darbą, bendradarbiavimą projektuose, įsitraukimą, o „Lietuvos draudimo“ Personalo departamentas numatė susieti kriptovaliutą su galimybe išsikeisti uždirbtus virtualius pinigus į įvairiausias, darbuotojus papildomai motyvuojančias naudas. 

Pirmoji Lietuvoje privačios bendrovės sukurta ir naudojama kriptovaliuta buvo sukurta tradicinio „Lietuvos draudimo“ inovacijų renginio – hakatono metu. Hakatone keletas komandų daugiau nei 24 valandas be pertraukos kuria įvairias inovatyvias prototipines idėjas. Kriptovaliutų kasykla ir piniginės – pirmoji hakatono metu sukurta idėja, kuri įgyvendinama visos bendrovės mastu. „Lietuvos draudimo“ kriptovaliutos tikslas – skatinti bendradarbiavimą organizacijos viduje. Tikimasi, kad ši vidinė virtuali valiuta taps maloniu padėkos ženklu kolegai, su kuriuo ką tik sėkmingai baigei projektą, pasitarnaus kaip stalo futbolo prizas ar bus naudojama kaip dovana ar padėka kolegai.

„Didžiuojuosi tuo, kad kriptovaliutą sukūrė ir įdiegė patys darbuotojai. Kuriant prototipus neesi tikras, kad kuriama idėja prigis ir išsivystys, todėl pamatę, kaip palankiai darbuotojai sutiko kriptovaliutos idėją apsidžiaugė ne tik jos autoriai, bet ir bendrovės vadovai. Manome, kad darbuotojai ne tik kas valiutą, bet ir dalinsis ja kaip tam tikra bendradarbiavimo išraiška. Paskata dalinimuisi – galimybė konvertuoti kriptovaliutą į fizinius prizus, mat ši inovacija bus susieta su papildomomis naudomis, kurias teikiame darbuotojams. Tai yra geriausias pavyzdys, kaip pačių darbuotojų sukurtos inovatyvios idėjos gali prisidėti prie bendrovės veiklos ir vidinių procesų vystymo ir tobulinimo. Šis projektas taip pat rodo, kiek daug potencialo gali turėti įmonių darbuotojai, tereikia jiems sukurti palankias savirealizacijos sąlygas, o dėl to laimės visi – ir darbuotojai, ir bendrovė“, - sako „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis.

„Lietuvos draudimo“ darbuotojai už tam tikrą bendrovės kriptovaliutos sumą galės pasirinkti naudų krepšelius - kuriuose įvairios naudos – nuo įvairiausių įmonės logotipu paženklintų prizų, nemokamų apsilankymų sporto klube, pramogų, bilietų į sporto varžybas iki privačių pietų su įmonės vadovais, papildomų laisvadienių, kelionių čekių, įvairių komandinį teambuildingą skatinančių veiklų.  

„Komanda startavo su dvejomis atskiromis idėjomis - darbuotojų įsitraukimo didinimo sistema ir blockchain technologijos panaudojimo galimybėmis. Hakatone šios dvi idėjos labai natūraliai susijungė patenkindamos tiek IT žmonių norą dirbti su moderniomis technologijomis, tiek kolegų iš personalo norą didinti darbuotojų įsitraukimą. Kurdami šį prototipą nesitikėjome, kad tiek daug kolegų dega noru kuo greičiau įsitraukti ir išbandyti naujoves“, - sako Tomas Liaudanskas, „Lietuvos draudimo“ IT architektas, vienas iš kriptovaliutos kūrimo komandos narių.

„Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų Lietuvoje. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ Lietuvoje 2017 metais valdė 31 proc. ne gyvybės draudimo rinkos ir buvo didžiausia draudimo bendrovė Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimas“ yra pelnęs Geriausio darbdavio 2017 apdovanojimą Baltijos šalyse.