Pereiti į pagrindinį turinį

„Lietuvos draudimas“ perka elektrinės dalį nutolusiame saulės parke

2023-07-17

Draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ pasirašė sutartį su bendrove „Elektrum Lietuva“ dėl dalies saulės elektrinės pirkimo nutolusiame saulės parke. Planuojama, kad Klaipėdos rajone montuojamas nutolęs saulės jėgainių parkas energiją pradės tiekti šių metų rudenį, bendrovės įsigyjamos saulės elektrinės dalies galia sieks 350 kW.  

„Vis sparčiau įgyvendindami tvaraus verslo plėtros sprendimus, žengiame dar vieną svarbų žingsnį ir investuojame į atsinaujinančios energijos šaltinį – nutolusią saulės elektrinę. 

Gaunamą energiją naudosime savo įmonės reikmėms ir esame numatę, kad šiame etape mūsų įsigytos jėgainės pagaminta žalioji energija sudarys iki trečdalio visos mums reikiamos elektros energijos kiekio“, – sako Dainius Brandišauskas, „Lietuvos draudimo“ Operacijų ir IT departamento direktorius.

Pasak D. Brandišausko, numatyta, kad nuo š.m. spalio 1 d. bendrovės įsigytame parke pagaminta elektra bus naudojama Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje esančių bendrovės biurų reikmėms. 

Skaičiuojama, kad per metus nutolęs saulės parkas „Lietuvos draudimui“ generuos apie 385 tūkst. kilovatvalandžių elektros energijos. 

„Ši investicija yra viena iš sudėtinių bendrovės tvarumo strategijos dalių, siekiant mažinti anglies dvideginio emisijų patekimą į aplinką. Kitų mūsų įmonės biurų poreikiams reikalinga elektros energija taip pat yra gaunama iš sertifikuotų atsinaujinančių energijos šaltinių“, − sako „Lietuvos draudimo“ atstovas.

„Elektrum Lietuva“ Verslo sprendimų departamento vadovas Artūras Zatulinas teigia, kad daugelis verslo įmonių, neturinčių galimybės įsirengti elektrinės ant savo patalpų stogo, jau įvertino nutolusius saulės parkus, kaip paprastą būdą švariai energijai gauti bei išlaidoms už elektrą mažinti. 

„Džiaugiamės, kad mūsų partnerystė su „Lietuvos draudimu“ plečiasi būtent šia kryptimi – nutolusio saulės parko dalies įsigijimas yra strateginis žingsnis pirmyn aplinkai draugiškesnės ir tvarios veiklos link. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie ambicingų bendrovės tikslų ir tikimės, kad šis pavyzdys įkvėps ir kitas šalies įmones pasitelkti švarią saulės energiją“, – komentuoja „Elektrum Lietuva“ atstovas A. Zatulinas.

Atgal