You are here

„Lietuvos draudimas“ pradės naujo biurų komplekso statybas 2019 12 12

Didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ savo valdomame sklype Vilniuje, J. Basanavičiaus g. 10, pradeda statyti administracinių ir gyvenamųjų pastatų kompleksą. Šiandien bendrovė pasirašė generalinės rangos sutartį su konkurso būdu atrinktu statytoju AB „Panevėžio statybos trestas“. Komplekso projekto autoriai – Lietuvos ir Danijos įmonių „Archinova“ ir „PLH Arkitekter A/S“ architektų komanda.

Šis administracinių ir biurų pastatų kompleksas visuomenei buvo pristatytas 2018 metų vasarą, projektas apsvarstytas ir patvirtintas visų atsakingų institucijų, 2019 m. rudenį gautas statybos leidimas. 

Kompleksas, kurio įrengimą planuojama užbaigti 2021 m., bus statomas vietoje šiuo metu esančios automobilių stovėjimo aikštelės. „Lietuvos draudimas“, pritarus akcininkams, didžiausiai Rytų ir Vidurio Europos draudimo grupei PZU, į statybas investuos 18,5 milijonų eurų.

Kompleksą sudarys 3 600 kv. m ploto administracinės paskirties ir 2 000 kv. m ploto gyvenamosios patalpos, bus įrengtos požeminės parkavimo aikštelės. Didžiausiame komplekso pastate, papildančiame J. Basanavičiaus gatvės išklotinę, įsikurs visi „Lietuvos draudimo“ centrinės būstinės darbuotojai. Čia bus įrengta 300 natūralia dienos šviesa apšviestų darbo vietų, modernūs susirikimų kambariai, poilsio erdvės. Darbuotojams bus įrengta dengta terasa poilsiui, sporto klubas, jaukus kiemelis atokvėpiui ir neformaliems pokalbiams. Šalia jo bus pastatytas biurų kompleksas bei modernių butų – studijų – pastatas, kuriuos visus jungs vidinis kiemelis su laiptų terasomis. Visos patalpos bus įrengiamos autonomiškai, su atskirais įvažiavimais, įėjimais bei erdve automobiliams statyti. Pastatuose projektuojamas optimalus mikroklimatas iš atsinaujinančių šaltinių, pastatai atitiks A+ klasę. Dalis požeminio parkavimo vietų bus naudojamos visuomenės reikmėms pagal sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe.

„Mums, bendrovei kuri šešis kartus yra pripažinta geriausiu darbdaviu, yra labai svarbi darbo aplinka ir patogumas darbuotojams. Džiaugiamės, kad po kelerių metų visi centrinės būstinės darbuotojai galės dirbti moderniose, šiuolaikinius standartus atitinkančiose patogiose patalpose“, – teigia Gintaras Rutkauskas, „Lietuvos draudimo“ Investicijų direktorius Baltijos šalims ir šio projekto vadovas.

Sklypą, kuriame iškils statiniai, „Lietuvos draudimas“ valdo pagal žemės panaudos sutartį su Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Jo užstatymas administraciniais, komercinės paskirties ir gyvenamaisiais pastatais buvo patvirtintas 2007 metais sklypo detaliajame plane, kurį pavirtino Vilniaus miesto savivaldybė. 

„Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia daugiau nei pusei milijono privačių ir verslo klientų Lietuvoje. Bendrovėje dirba daugiau nei 1 000 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ Lietuvoje valdo 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos ir yra didžiausia draudimo bendrovė Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimas“ yra didžiausios Lenkijos ir Vidurio Europos draudimo grupės PZU narys.