Pereiti į pagrindinį turinį

Pandemija pakeitė elgseną – nutikus žalai renkasi su draudiku bendrauti virtualiai

2021-07-30

Karantinas atnešė pokyčių – daugelyje verslo sektorių yra pastebima, jog vartotojai vis paprasčiau ir noriau ima naudotis verslo siūlomais technologiniais sprendimais. Draudimo sektorius ne išimtis ir tai tvirtina „Lietuvos draudimo“ atliktas tyrimas, kurio metu buvo apklausiami bendrovės klientai, patyrę žalą – 75 proc. jų palankiai vertina galimybes žalas reguliuoti tik elektroninėje erdvėje.

Tyrimą pagrindžia ir žalų registracijų skaičiai

Atliktą tyrimą bendrovė grindžia ir elgseną iliustruojančiais skaičiais. Lygindama šių metų pirmo pusmečio žalų registravimo tendencijas su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, draudikė fiksuoja 4 kartus išaugusį elektroninėje erdvėje žalą registruojančių klientų skaičių.

„Lietuvos draudimo“ klientai per šį pusmetį keturis kartus dažniau nei 2020 metais rinkosi žalas registruoti naudojantis savitarnos platforma, o didžiausią pokytį stebėjome siaučiant vasaros audroms – fiksuotas 30 proc. didesnis klientų aktyvumas savitarnoje, registruojant turto žalas“, – skaičiais dalinasi Operacijų departamento direktorius Artūras Juodeikis. 

Bendrovė atliktame tyrime aiškinosi elgsenos pokyčio priežastis ir sako, kad didžiausiu pliusu klientai įvardina laisvę žalą tvarkyti bet kuriuo patogiu metu. Kompanija akcentuoja asmens duomenų saugumą.

„Daugiau nei 90 proc. respondentų teigia, kad žalos tvarkymas virtualiai yra patrauklesnis, nes viskas vyksta patogiau – nelaimingi nutikimai nebūtinai turi būti registruojami tik darbo metu, nes savitarna yra pasiekiama 24/7. Itin aktualus ir dar vienas pliusas klientui – duomenų saugumas. Savitarna apsaugota unikaliais kliento prisijungiamais, tad tai yra saugiausias būdas bendrauti su draudiku“, – pastebi draudimo ekspertas.

Klientų elgsenos pokytis = draudimo rinkos inovacija

Pasaulinė verslo konsultacijų įmonė „McKinsey and Company“ savo tyrimuose taip pat sako, kad pandemija paveikė visų pokyčių greitį – pasaulinė praktika rodo, kad paskutinių metų draudimo rinkos technologijų adaptacija tolygi 3-4 metų progresui prieš pandeminiu metu.

„Iki šiol klientų niekaip neskatinome ir nenukreipinėjome žalas registruoti savitarnoje. Pokytis organiškas, tad galima sakyti, kad patys klientai imasi sektoriaus inovacijų pagal savo poreikius, į kuriuos, žinoma reaguojame – virtualios savitarnos platformos tampa vis paprastesnės, jose atsiranda daugiau funkcijų, kurios įgalina klientą. Savo ruožtu mes galime kurti spartesnį aptarnavimą ir greičiau išmokėti klientui priklausančią išmoką“, – sako Artūras Juodeikis.

Kalbant apie inovacijos spartą regionuose, „Lietuvos draudimas“ klientų patogumui yra įrengęs savitarnos kompiuterius, planšetes visuoe savo skyriuose, kuriais galima naudotis jungiantis prie savitarnos, be to – ten dirbantys ekspertai visada yra pasiruošę pakonsultuoti kilus klausimams.

Atgal