Pereiti į pagrindinį turinį

Paslydote ir patyrėte traumą? Atskleidė, ką daryti tokiu atveju

2022-01-11

Orams besikeičiant, kai lyja ir vėl pašąla, gatvėse susidaro pavojingas plikledis, kuris pastaruoju metu atsiranda gana dažnai. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, 2021 metais iš viso dėl įvairių traumų buvo išmokėta daugiau nei 2,6 milijono eurų suma. Bendrovės ekspertai pastebi, kad pirmiausia svarbu pasirūpinti savo sveikata, o norint gauti draudimo išmoką, nebūtina skubėti – viską galima susitvarkyti žmogui patogiu metu.

Dažniausiai patempiami raiščiai, lūžta dilbiai ir riešai

Pastarosios savaitės permainingi orai Lietuvoje gatvių šaligatvius pavertė itin slidžiais. Tokie keliai pėstiesiems neišvengiamai sudaro galimybę skaudžiai susižeisti, todėl būtina pasisaugoti ar, nelaimės atveju, drąsiai kreiptis į medikus.

„Visų pirma išties svarbu, kad žmogus, patyręs traumą, nedelsdamas kreiptųsi į savo gydymo įstaigą. Paslydus svarbu įsivertinti situaciją – net jei skauda nedaug, vis tiek gali būti patempti raiščiai, skilęs kaulas ar net lūžis.
Mūsų įmonės duomenys rodo, kad dažniausia trauma 2021 metais buvo raiščių patempimas, tada sekė dilbio ir riešo kaulų lūžimai ir blauzdos bei čiurnos kaulų lūžimai. Galbūt kiek mažiau, bet vis tiek susiduriama ir su galvos smegenų sukrėtimais“, – pasakoja „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Nuostoliai už daugiau nei 2 milijonus eurų

Anot eksperto, 2021 metais dėl tokių traumų kreipėsi daugiau nei 12 tūkst. žmonių ir jiems buvo išmokėta solidi suma.

„Mūsų bendrovės duomenimis, iš viso dėl patirtų traumų pernai išmokėjome daugiau nei 2,6 milijonus eurų. Vidutinė nuostolio suma siekė 220 eurų, o didžiausia išmoka pernai viršijo 4,3 tūkst. eurų sumą“, – sako Artūras Juodeikis.

Skaudžios traumos – visus metus

Kaip teigia draudimo ekspertas, nuostoliai tikrai nebūna tik žiemą – jie tęsiasi visus metus. Žiemą daugiausiai traumų žmonės patiria dėl slidžių šaligatvių, laiptų prie namų įėjimų. Tačiau vasarą žmonės gyvena aktyvesnį gyvenimą, todėl patemptų raiščių ar lūžusių čiurnų bei dilbių apstu sportuojant, važinėjant dviračiais, paspirtukais ar kitaip aktyviai leidžiant laisvalaikį.

„Nuo traumų nesame apsaugoti visus metus, todėl itin svarbu kiekvienu laikotarpiu rūpintis savimi atsakingai. Pavyzdžiui žiemą, sulaukus plikledžių, geriau išeiti iš namų anksčiau, nusimatyti daugiau laiko kelionei pėsčiomis, dėti žingsnius ne įprastai, bet labiau į šonus, panašiai kaip vaikšto pingvinai – tuomet skaudžių traumų gali pavykti išvengti“, – pataria „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Nebūtina skubėti patyrus traumą – išmoką gauti itin paprasta

Kaip teigia Artūras Juodeikis, patyrus traumą pirmiausia reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą, o tik tada galvoti apie draudimą – norint gauti išmoką nėra jokios skubos.

„Kiekvienas medikas patvirtintų, kad po traumos svarbu nedelsti ir imtis atitinkamo gydymo. Tai yra svarbiausia priežastis, kodėl raginame pirmiausia rūpintis sveikata. Be to, norint gauti draudimo išmoką, ekspertams svarbu žinoti kaip ir kiek laiko žmogus gydomas, kaip ir kas atsitiko.

Draudimo rinka yra pažengusi į priekį ir mūsų bendrovė žmonėms yra sukūrusi patogų įrankį, kai nebereikia skambinti, aiškinti kas nutiko, kažką papildomai pildyti – tereikia prisijungti prie savitarnos ir ten įkelti dokumentą, kurį gaunate iš gydymo įstaigos. Visiškai nesvarbi yra dokumento forma – svarbiausia šiuo atveju pati informacija, kas tame dokumente užfiksuota“, – pasakoja Artūras Juodeikis.

Atgal