Pereiti į pagrindinį turinį

Penktadienis 13-ta: ko šią dieną tikėtis?

2020-03-13

Daugelis yra girdėję mitą, kad jei penktadienis sutampa su 13-ąja mėnesio diena, tai blogą lemiantis ženklas. Vieni šią dieną atšaukia keliones, kiti nepasirašo svarbių sutarčių ar net vengia sėsti prie automobilio vairo. Vis dėlto „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad baimintis šios datos nereikėtų.

„Pastaruosius porą metų stebime tendenciją, kad 13-omis mėnesio dienomis išpuolančiais penktadieniais eismo įvykių ne tik nedaugėja, bet ir būna registruojama 8 proc. mažiau nei įprastais penktadieniais“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.

Kiekvienais metais tryliktoji mėnesio diena ir penktadienis būna nuo vieno iki trijų kartų. Pavyzdžiui, šiemet tokia data sutampa ne tik kovą, bet ir lapkritį. Savo ruožtu praėjusiais metais penktadienis 13-ta ištiko rugsėjį ir gruodį.

„Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad pernai metų gruodžio 13-ąją, penktadienį, buvo registruota net 20 proc. mažiau transporto žalų nei po savaitės, gruodžio 20-osios penktadienį.

„Vis dėlto penktadieniais reikėtų vairuoti atidžiau. Pastebime, kad, palyginus su kitomis savaitės dienomis, šią dieną daugėja darbo techninės pagalbos kelyje specialistams – penktadienį problemų keliuose patiria vidutiniškai net pusantro karto daugiau vairuotojų negu šeštadienį ar sekmadienį“, – aiškino A. Gimbickas.

Eksperto teigimu, tai gali lemti kelios priežastys: per savaitę pavargę darbuotojai yra labiau išsiblaškę arba skuba užbaigti darbus, todėl pernelyg skuba.

„Prasidėjęs pavasaris vilioja planuoti ir savaitgalio keliones automobiliu, į kurias paprastai ir leidžiamasi penktadieniais. 13-oji tai mėnesio diena ar ne, tačiau svarbu atsiminti, kad nuo galimų nelaimingų atsitikimų kelyje geriausiai apsaugo atsakingas ir sąmoningas elgesys: kelionę suplanuokite iš anksto, prieš sėsdami prie automobilio vairo patikrinkite jo būklę, vairuodami visą dėmesį skirkite situacijai kelyje“, – primena A. Gimbickas.

Įdomu tai, kad penktadienių 13-osios baimei apibūdinti vartojamas net atskiras žodis – paraskavedekatriafobija. Vardijamos skirtingos versijos, kodėl ši data laikoma mistine. Yra tai siejančių su religija, istorija ir net literatūra.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, Lietuvoje draudikė užima 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdavio Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.

Atgal