Pereiti į pagrindinį turinį

Pirmasis „Lietuvos draudimo“ pusmetis – didėjo klientų skaičius, mokumo rodiklis išliko aukštas ir stabilus, bendrovė augino ne tik įmokas, bet ir dirbo pelningai

2022-08-10

Didžiausia ir įkūrimo šimtmetį pernai šventusi Baltijos šalių draudimo įmonė AB „Lietuvos draudimas“ 2022 metų pirmąjį pusmetį baigė turėdama beveik 29 proc. šalies rinkos dalies. Už pirmuosius šešis šių metų mėnesius „Lietuvos draudimo“ (kartu su Estijos filialu) pajamos siekė 158,8 mln. EUR ir buvo 21,2 proc. didesnės nei 2021 metais tuo pačiu laikotarpiu. Bendrovės pasirašytos įmokos Lietuvoje 2022 metais augo 21,1 proc., tuo metu įmonės Estijos filialas pasirašė 21,3 proc. daugiau įmokų. Patirtos žalos grynąja verte išaugo 22,9 proc. iki 86,3 mln. EUR.

Sparčiausias augimas komercinio turto ir privataus transporto privalomojo civilinės atsakomybės draudimo rinkoje

Pirmąjį metų pusmetį „Lietuvos draudimas“ abiejose savo rinkose ne tik augino įmokas, tačiau ir dirbo pelningai. Grynasis „Lietuvos draudimo“ pelnas, įskaitant ir Estijos filialo rezultatą, 2022 metų pirmąjį pusmetį siekė 9,8 mln. EUR. 

Pagal turimą šalies rinkos dalį ir toliau išliekame neabejotinu rinkos lyderiu. Šiais metais mes Lietuvoje rūpinamės 621 tūkst. klientų, kurių skaičius palyginus su ankstesniais metais toliau stabiliai augo. Mus daugybę metų šalies gyventojai vertina palankiausiai ir laiko pačiu patikimiausiu draudimo sektoriaus prekės ženklu  – tą rodo ir naujausias pernai gruodį atliktas tyrimas. Sutelkdami dėmesį į klientų poreikius, toliau sėkmingai geriname savo paslaugų kokybę ir prieinamumą, tai patvirtina ir per pirmąjį pusmetį pasiektas „Klientų balso“ NPS rodiklis – jis siekė net 75,9 procentus,“ – sako „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis.

Per 2022 metų pirmąjį pusmetį privačių klientų skaičius sparčiausiai augo transporto privalomojo civilinės atsakomybės, asmens ir būsto draudimo produktuose. Juridinių klientų segmente didžiausias augimas buvo fiksuotas transporto privalomojo civilinės atsakomybės, kasko ir sveikatos draudimuose.

„Lietuvos draudimu“ pasitiki tiek privatūs, tiek komerciniai klientai. Pirmą pusmetį sparčiausiai rinkoje augo komercinio turto draudimo apimtys, beveik 44%. Mūsų apyvarta šioje draudimo rūšyje augo perpus ir užimama dalis pirmąjį pusmetį viršijo 25%. Bendrovė taip pat sėkmingai didino savo rinkos dalį privačių klientų transporto privalomojo civilinės atsakomybės draudimo rūšyje, kurioje rinkos dalis sudarė net 35%, “ – pabrėžia Kęstutis Šerpytis.

Saugi kapitalo pozicija

„Lietuvos draudimo“ vertė matuojama kasmet augančiomis pasirašytomis įmokomis – metinio augimo koeficientas (CAGR) 2015–2022 m. pirmąjį pusmetį siekia 10,2 proc. Bendrovė taip pat pasižymi stabilia ir saugia kapitalo pozicija – mokumo rodiklis 2022 metų pirmąjį pusmetį buvo 158,7 proc. ir išliko nepakitęs, lyginant su pirmuoju ketvirčiu, nepaisant neigiamos aukštos infliacijos ir kylančių palūkanų normų įtakos investicinio portfelio vertei.

2022 metais bendrovė tęsė konservatyvią investavimo politiką, koncentruodama investicijas į Europos vyriausybių skolos vertybinius popierius bei saugius stiprių įmonių vertybinius popierius.

„Sėkmingą ne gyvybės draudimo veiklą lėmė toliau augusios įmokos. Bendrovės griežta disciplina draudimo rizikos vertinime, fiksuotų sąnaudų kontrolė, efektyvumo didinimo veiksmai leido ir toliau dirbti pelningai. Be to, mes išlaikome itin aukštą mokumo kapitalo atsargą, užtikrinančią mūsų klientų saugumą ir pasitikėjimą mumis,“ – sako įmonės generalinis direktorius.

„Lietuvos draudimas“ už 2021 metus šiais metais išmokėjo 13,5 mln. EUR dividendų.

„Ir toliau vykdysime nuoseklią veiklą, siekdami stabilaus augimo bei geriausios klientų patirties. Reikia pripažinti, jog šie metai visiems rinkos dalyviams yra sudėtingi dėl itin aukštos infliacijos. Taip pat, jau pirmąjį metų pusmetį turėjome iššūkių su gamtos stichijomis – kaip niekada aktyviai siautę vėjai pridarė žalos mūsų klientams už daugiau nei 3,5 mln. EUR. Šiais sudėtingais laikais ir toliau rūpinsimės, kad mūsų apdraustų žmonių ateitis būtų saugi ir rami,” – užbaigia Kęstutis Šerpytis.

Atgal