Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus senamiestyje atidarytas naujas „Lietuvos draudimo“ biurų kompleksas

2023-09-28

Didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ atvėrė naujo biurų komplekso B10 duris Sostinės senamiestyje. Tai keturių pastatų kompleksas, kurį sudaro du administraciniai ir du gyvenamosios paskirties pastatai. Bendras pastatų komplekso plotas siekia apie 10,8 tūkst. kv. m., projekto investicija viršijo 20 mln. eurų.

„Naują biurų kompleksą buvo nuspręsta statyti, užpildant ir sutvarkant neišvystytą sklypą greta mūsų senojo biurų pastato Jono Basanavičiaus gatvėje, kuriame šiuo metu jau šurmuliuoja dviejų privačių mokyklų moksleiviai. 

Architektų biuras „Archinova“, bendradarbiaudamas su architektūros studija „PLH Arkitekter“ A/S iš Danijos, pasiūlė darniai į Senamiesčio aplinką įsiliejantį ir gatvę išpildantį projektą, kuris papildo istorinį buvusį Pohuliankos kvartalą“, – sako Gintaras Rutkauskas, „Lietuvos draudimo“ Investicijų direktorius Baltijos šalims.  

Kaip pastebi G. Rutkauskas, komplekso architektūros konkurso laimėtoją išrinkti padėjo ir Vilniaus miesto gyventojai, o pats projektas buvo įgyvendinamas ypatingomis sąlygomis. Jo eigą koregavo pasaulinė pandemija ir karas Ukrainoje.

Dėmesys darbuotojų patogumui ir tvarumui

„Lietuvos draudimo“ atstovas teigia, kad B10 komplekso idėja kilo dar prieš pandemiją 2018 metais, siekiant atliepti vieną iš pamatinių įmonės vertybių – bendradarbiavimą. Naujasis bendrovės pastatas suprojektuotas atsižvelgiant į skirtingus darbuotojų poreikius. 

„Kiekviename iš 5 aukštų yra darbui skirtos 500 kv. m. erdvės, apsupančios kiekvieno aukšto šerdį – bendro naudojimo patalpas su liftais. Skaičiuojame, kad pastate vienu metu gali dirbti apie 200 žmonių. Daug dėmesio skyrėme ergonomiškoms darbo vietoms, o siekiant padėti darbuotojams išvengti monotonijos, įrengtos ir alternatyvios darbo vietos – minkšti krėslai su patogiais staliukais kompiuteriui“, – komentuoja G. Rutkauskas.

Kaip sako draudimo bendrovės atstovas, statant naują kompleksą, daug dėmesio buvo skiriama ir tvarumui, netaršių kelionės būdų skatinimui. 

„Pastatų fasadams panaudotos ilgaamžės ir natūralios medžiagos, taip pat yra įkurtos patogios vietos darbuotojų dviračiams bei paspirtukams laikyti, elektromobiliams įrengtos elektros įkrovimo stotelės“, – sako G. Rutkauskas.

Pasak jo, įrengtame pastatų komplekso kieme kviečiami lankytis ne tik darbuotojai, bet ir visuomenė. Unikaliame laiptuoto dizaino kieme įrengta augalų oazė, kuriai reikalingą drėgmę užtikrins moderni požeminė kapiliarinė laistymo sistema.

Atverti archeologiniai radiniai 

Ruošiantis komplekso statyboms buvo atrasta archeologinė vertybė – XVI a. pabaigos - XVII a. pradžios statinių liekanos. 

„Tai pėdsakas iš baroko epochos – ūkinės paskirties pusrūsis su gerai išsilaikiusiu akmenų grindiniu, virš kurio galėjo stovėti gyvenamosios patalpos. Įvertinus statinio laikotarpį, galima numanyti, kad jis buvo pastatytas dominikonų vienuolių, kuriems tuo metu priklausė šios teritorijos žemės sklypas. Šis baroko laikų archeologinis atradimas reikšmingai papildo žinias apie už Trakų vartų buvusį Vilniaus priemiestį ir Vilniaus vienuolynų valdas šioje teritorijoje“, – sako „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Anot jo, šį radinį kasdien galės pamatyti ne tik „Lietuvos draudimo“ darbuotojai, klientai bei svečiai, bet ir visi Jono Basanavičiaus gatvės praeiviai. Baroko laikų architektūros vertybė moderniai įkomponuota administracinio pastato hole, kuris pro vitrininius langus matomas ir iš Jono Basanavičiaus gatvės pusės.

Biurų komplekso B10 techninė informacija:

  • Bendras patalpų plotas: 10,8 tūkst. kv. m. (2 administraciniai pastatai apie 7 740 kv. m. ir 2 gyvenamosios paskirties pastatai apie 3 020 kv. m.) 
  • Energinė klasė: A+
  • Projekto trukmė: 2018–2023 m.
  • Projekto valdytojas: UAB „Contestus“
  • Generalinis rangovas: AB „Panevėžio statybos trestas“
  • Architektai: UAB „Archinova“ – Antanas, Aušra ir Aleksandras Gvildžiai, Virginija Kazlauskaitė, Jovita Saveikė, „PLH Arkitekter“ A/S – Steen Enrico Andersen, Lina Bareikytė–Dumčiuvienė.
  • Interjero architektai: „Nomo studija“– Laura Janavičiūtė ir Toma Bačiulytė
  • Konstrukcijų projektuotojas: „PST projektai“
  • Inžinerinių sistemų projektuotojai: „EML Tyrimų centras“, „Vekada“, „EIT Sprendimai“ „APS Eltalis“, „Alinita“, „SD Ranga“
  • Darbo ir parkingo vietų skaičius: 19 konferencijų salių, daugiau nei 120 parkingo vietų (iš jų 20 paspirtukams ir dviračiams), apie 200 darbo vietų
  • Projekto kaina: 20,2 mln. eur.
Atgal