Pereiti į pagrindinį turinį

Tyrimas: kuri eismo vieta vaikams pati pavojingiausia?

2023-09-20

Prasidėjus mokslo metams, eismas gatvėse suintensyvėja ir tėvai jaučia pagrįstą nerimą dėl vaikų saugumo. 6 iš 10 tėvų, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, teigia, kad pati nesaugiausia vaiko kelionės į mokyklą dalis yra gatvių ar perėjų kirtimas, rodo „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas gyventojų nuomonės tyrimas. 

5 iš 10 tėvų nurodo, kad jų vaikams pavojų kelia dalyvavimas pėsčiųjų eisme, kai šalia juda paspirtukai ar dviračiai.

Kaip pastebi Aurelija Kazlauskienė, „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė, įdomu tai, kad palyginti nedidelė tėvų dalis (18 proc.) kaip pavojų vaikams keliantį veiksnį išskiria pačių vaikų judėjimą paspirtukais ir dviračiais. 

„Vertinant tyrimo rezultatus, galima daryti prielaidą, kad tėvai daug labiau pasitiki savo vaikų įgūdžiais judėti dviračiais ir paspirtukais, ir baiminasi žalų, kurias jiems gali sukelti kiti dviratininkai ar judantieji paspirtukais. Tačiau kaip rodo praktika, dėl neatsargus ir nesaugaus važiavimo dviračiais ir paspirtukais traumų patiria ne tik aplinkiniai, bet ir patys jais važiuojantys vaikai“, − sako A. Kazlauskienė. 

Remiantis tyrimo rezultatais, saugiausiais būdais vaikams keliauti į mokyklą tėvai laiko  važiavimą viešuoju transportu ir vykimą automobiliu − nesaugiais šiuos būdus įvardina 14 ir 6 proc. tėvų.

„Visus eismo dalyvius raginame atkreipti dėmesį į intensyvesnį eismą keliuose nuo rudens pradžios ir vairuoti atidžiai, nes rugsėjį vaikai grįžta į mokyklas, laisvalaikio ir sporto užsiėmimus. Tėvelius taip pat kviečiame kalbėtis su vaikais apie saugų elgesį kelyje, ypatingai tai aktualu pirmokams, kurie dar tik žengia pirmuosius savarankiškus žingsnius mokykloje“, – komentuoja draudimo ekspertė. 

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, praėjusiais metais eismo įvykiuose šalyje nukentėjo arba žuvo 573 vaikai. Didžiausias nukentėjusių vaikų skaičius buvo fiksuotas Vilniaus apskrityje, kur nukentėjo 244 vaikai


„Lietuvos draudimas“ visą rugsėjo mėnesį savo iniciatyva nuo nelaimingų atsitikimų keliuose apdraudė daugiau nei 340 tūkst. šalies moksleivių. 

Daugiau apie vaikų saugumo keliuose iniciatyvą: „Apsaugok mane“.

Tyrimą „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“, 2023 m. liepos 20-29 dienomis. Tyrimo metu buvo apklausti 18-75 metų amžiaus 1009 respondentai.

Atgal