1828

Augintinių išdaigos gali brangiai kainuoti. Kas atlygins žalą?

lietuvos draudimas, #ldpaprastai, šeimos draudimas, šeima, asmens draudimas, civilinės atsakomybės draudimas, vaikų draudimas, augintinių draudimas, augintinių padarta žala

Su savo guviu labradoru Sparkiu Aurimas apkeliavo dešimtis festivalių. Geriausią draugą vaikinas dažnai ima ir į svečius pas draugus. Kartą Sparkis netyčia kliudė draugo plazminį televizorių, šis nuvirto ir suskilo. Draugas per daug nepyko, bet patenkintas irgi neliko.

Aurimui kilo klausimas: ar jo paties turimas civilinės atsakomybės draudimas gali jam padėti atlyginti žalą? Juk sugadintas ne jo, o draugo turtas.

Patys augalai, paukščiai, žuvys ir kiti jūsų gyvūnai nėra draudžiami, nebent esate ūkininkas.

#LDpaprastai

Mes atsakome – Aurimas gali jaustis ramesnis, nes mes atlyginsime žalą. Jeigu turite asmens civilinės atsakomybės draudimą, galite gauti kompensacijas, jei:

  • Sutrikdėte kitam žmogui sveikatą – jūsų šuo įkando atėjusiam žmogui, kad net prireikė gydymo. Tokiu atveju padengsime gydymo išlaidas. Taip pat atlyginsime už sudraskytus drabužius.
  • Sugadinote kito žmogaus daiktus – jūsų svečio batus apdergė jūsų katė. Atlyginsime už batus.

Visgi asmens civilinės atsakomybės draudimu „piktnaudžiauti“ nereikėtų. Draudimo išmokų negausite, jei nebuvo padaryta reali finansinė žala. Neatlyginsime ir tuo atveju, jei nebuvo rimtai sutrikdyta sveikata. Pavyzdžiui:

  • Nežymiai sutrikdėte kitam žmogui sveikatą – jūsų katė apdraskė jūsų vaiko draugą. Įdrėskimai negilūs, gydymo nereikia. Vaikas išsigando. Kadangi nėra sužeidimų, kuriuos reiktų gydyti, nereikalinga ir išmoka. Moralinės žalos nekompensuosime.
  • Apgadinote kito žmogaus daiktus – jūsų šuo užpuolė praeivį, išpurvino jo drabužius, bet jų nesudraskė. Žalos nėra, nereikalinga ir išmoka.

Patariame žinoti, kad:

1. Jei svetimas gyvūnas padarė žalą jūsų turtui – negausite mūsų išmokos, turėdami bet kokį draudimo variantą. Nebent dėl tos padarytos žalos kilo draudžiamasis įvykis, tarkime, katinas kažką padarė, ir kilo gaisras.

2. Tačiau – jei šuo nutraukė užuolaidą su visu karnizu, karnizas išdaužė langą ir šukės apgadino po langu stovintį kaimyno automobilį. Tokiu atveju draudimą išmokėsime.

3. Taip pat – asmens civilinės atsakomybės draudimą įprastai galima pasirinkti kartu su būsto draudimu.

Daugiau apie civilinės atsakomybės draudimą galite paskaityti čia