Pereiti į pagrindinį turinį
Pležas

Vaiko draudimas: ką reikia žinoti?

Jeigu turite vaikų, suprasite: vaikai yra ir didžiausias galvos skausmas, ir didžiausias turtas. Kiekviename jų amžiaus tarpsnyje – savos bėdos. Pradėję lankyti darželį ir mokyklą vaikai dūksta su draugais, patiria traumų. Kartais jie padaro žalos kitiems – sugadina trečių asmenų turtą.

Kad jaustumėtės saugūs, mes draudžiame jūsų atžalas. Yra dvi draudimo rūšys, kuriomis siūlome apdrausti – t.y. asmens draudimas (nuo traumų) ir asmens civilinės atsakomybės draudimas (nuo tretiems asmenims padarytos žalos).

Mums dažniausiai tenka išmokėti išmokas už vaikų patirtus lūžius, sužeidimus, ir jų padarytą žalą kitiems. Galime lengvai suderinti abi draudimo rūšis.

#LDpaprastai

Pateikiame keletą svarbiausių klausimų ir atsakymų, susijusių su vaikų draudimu.

  •  Ar už vaiką, kuris auga namuose, o ne lanko darželį, mokėsiu mažesnes draudimo įmokas?

Ne. Mokėsite tiek pat.

Tačiau draudimo poreikis bus nevienodai aktualus. Praktika rodo, kad einantys į darželį vaikai dažniau padaro žalą kitam – suplėšo kito vaiko drabužius ar sudaužo jo akinius, netyčia pargriauna ir praskelia galvą draugui, ir pan.

→ Patariame įsidėmėti: nedraudžiamu įvykiu laikomas ir toks įvykis, kai vaikas žalą padaro savo šeimos nariui ar savo šeimos turtui.

  • Ar už draudimą mokėsiu daugiau, jeigu mano vaikas lanko ne vieną, o kelis sporto būrelius?

Nebūtinai. Už draudimą mokėsite daugiau tik tuo atveju, jei jūsų vaiko lankomi sporto būreliai susiję su padidintos traumų rizikos sportu, pavyzdžiui, jodinėjimu. Jei jūsų vaikas lanko baseiną, krepšinį, futbolą, dailųjį čiuožimą, tada kaina nedidėja.

  •  Ką daryti, jeigu mano vaikai dažnai serga? Ar įmanoma juos apdrausti?

Vaikai dažniausiai serga nedraudžiamomis ligomis, tokiomis kaip angina, vėjaraupiai ar gripas. Nuo tokių ligų nedraudžiame. LD asmens draudimas apima tokias papildomas ligas kaip ūminis apendicitas, erkių sukeliamos ligos, salmoneliozė ir kt. bei kritines ligas, tokias kaip I tipo cukrinis diabetas, trapių kaulų sindromas ir pan. Visą draudžiamų ligų sąrašą sužinosite draudimo taisyklėse.

→ Patariame įsidėmėti: LD draudžia kūdikius iki 11 mėn.  nemokamai „mažylių draudimu“ – nuo kaulų lūžių ir išnirimų. Tereikia kreiptis į LD telefonu 1828 ir užregistruoti naujagimį.

Apsidrauskite asmens draudimu

Šis draudimas sukurtas tam, kad susižeidus ar susirgus šeima nepajustų finansų stygiaus dėl sumažėjusių pajamų gydantis, o sužalotas ar susirgęs šeimos narys gautų kokybišką gydymą.