Pereiti į pagrindinį turinį
Radiatorius

Daugiabučio sienoje trūko vamzdis, ką pasakys draudimas?

Vienus daugiabučio gyventojus sušildo kaimynės šypsena, kitus – tik karštas radiatorius. Žiemą šiluma po butus sklinda vamzdžiais. Namo sienose tyliai gurguliuoja šildymo, vandentiekio ir kanalizacijos sistemų vamzdynas. Jeigu vamzdis pratrūksta, namo gyventojams kyla daug rūpesčių.

Daugiabučio gyventojai įsipareigoja pranešti apie laiptinėje ar kitose bendro naudojimo patalpose pastebėtus trūkumus ir gedimus namo bendrijos atstovams.

#LDpaprastai

Jeigu trūksta vamzdis, kuris yra skirtas patenkinti vieno, konkretaus buto reikmes, rūpesčiai dėl užliejimo tenka buto šeimininkui. Tačiau ne visada iš karto pasiseka nustatyti, kurioje vietoje už sienos vamzdis trūko, nes vanduo į patalpas gali tekėti už kelių metrų nuo tikslios avarijos vietos.

Todėl kaimynas kartais nė nenutuokia, kad vamzdis trūko jo buto sienoje, kai jūsų svetainėje išsiveržęs upeliukas varo jus iš proto. Užliejimai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių būsto draudimo žalų.

Jeigu vamzdis prakiūra laiptinėje ar kitose bendro naudojimo patalpose, susisiekite su daugiabučio namo bendrijos atstovais, taip pat skambinkite į avarinę tarnybą. Kuo greičiau vandens tiekimas bus užsuktas, tuo mažiau žalos padarys užliejimas.

Jeigu naudojatės mūsų būsto draudimo paslauga, atlyginame žalą dėl vandens prasiskverbimo iš gretimų patalpų, taip pat nuostolius, kuriuos sukelia šildymo sistemos, vandentiekio ar kanalizacijos tinklų avarija. Žinoma, bendro naudojimo vamzdžių remontu teks pasirūpinti bendrijai. Juk ne veltui bendrijai kas mėnesį mokate už namo priežiūrą ir eksploatavimą.

Sužinok daugiau apie būsto daudimą

Apsidraudus bus ramiau dėl namų ir juose esančio turto saugumo - galite apdrausti savo kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą bei apsisaugoti nuo padarytos žalos kitiems (pavyzdžiui jei užpiltumėte kaimynus).