Pereiti į pagrindinį turinį
Fotelis

Užliejo butą, kaip gelbėti nesugadintą turtą?

Per atostogas Linas su žmona keliavo po egzotiškas salas Indijos vandenyne. Grįžę į gimtąjį Kauną, pamatė, kad jų butas atrodo tarsi po cunamio. Vanduo srovena sienomis, lupasi tinkas, ant grindų – balos, permirkę kilimai. Taip ryškius atostogų įspūdžius nuplovė vandentiekio avarija kaimyno bute. Sutuoktiniai puolė gelbėti savo turtą. O jūs, ar žinote, kaip tai daryti?

Kasdien „Lietuvos draudimo“ klientams užliejami 8 apdrausti butai.

#LDpaprastai

  • Pastebėję, kad užliejo jūsų butą, pirmiausia pasirūpinkite, kad vanduo nustotų tekėti. Reikia išjungti vandens tiekimą – užsukti vandentiekio sklendę.
  • Iš elektros tinklo išjunkite elektros prietaisus.
  • Sudėkite į sausą vietą daiktus, kurių vanduo nesugadino.
  • Svarbiausia, kuo greičiau surinkti ir išvalyti vandenį.
  • Patalpos išdžius greičiau, jeigu užtikrinsite gerą vėdinimą ir pakankamą šilumą.
  • Sulietus daiktus nusausinkite, iššluostykite, išdžiovinkite.

Mūsų žalų ekspertai užliejimo padarytą žalą įvertina, kai drėgmės nebelieka, bet akivaizdžiai matosi nelaimės padariniai. Todėl, kai skubate gelbėti užlietą turtą, apie įvykį mums galite pranešti ir šiek tiek vėliau – per 3 darbo dienas nuo įvykio dienos registruokite patirtą žalą savitarnoje www.savasld.lt. Daugiau informacijos, kaip registruoti žalą:

Sužinok daugiau apie būsto draudimą

Apsidraudus bus ramiau dėl namų ir juose esančio turto saugumo - galite apdrausti savo kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą bei apsisaugoti nuo padarytos žalos kitiems (pavyzdžiui jei užpiltumėte kaimynus).