Pereiti į pagrindinį turinį
Namai

Kada laikas pjauti medį savo kieme?

Greta namų augantis medis pavasarį sutelkia paukščius į koncertą, vasarą teikia malonų pavėsį, bet rudenį nuo stipraus vėjo ima ir nuvirsta ant jūsų stogo. Jeigu vėtrą atlaiko šaknys ir kamienas, tai nuostolių gali pridaryti lūžtančius šakos: išdaužti langą, apgadinti tvorą ar pavėsinę. Kai norite apsaugoti savo turtą, tenka priimti sprendimą – nupjauti grėsmę keliantį medį.

Savo valdose augančius medžius apžiūrėkite ir genėkite kiekvieną pavasarį arba nupjaukite, kad jie nesukeltų nuostolių jums ir jūsų kaimynams.

#LDpaprastai

Kai medis auga jūsų privačiose namų valdose, galite jį nupjauti pats arba pasamdyti profesionalus iš želdinių priežiūros įmonės.

Be to, elektros energijos tiekėjai nuolat kartoja, jog esate atsakingi už jums priklausančioje žemėje šalia elektros linijų augančių medžių ir krūmų priežiūrą. Anot elektrikų, šalia elektros linijų augantys neprižiūrėti medžiai yra labai dažna elektros avarijų priežastis.

Mūsų patirtis rodo, kad virstantys medžiai gali pridaryti įvairios žalos jūsų turtui. Kaip bus atlyginta nuvirtusio medžio padarytas nuostolis, priklauso nuo draudimo, kurį pasirinkote:

  • Jeigu medis nuvirto per audrą, dėl gamtinių jėgų, mes atlyginsime žalą pagal pastatų draudimo sutartį.
  • Mūsų pastatų draudimo paslaugą sudaro ne tik namo, bet ir garažo, pirties ar kito pagalbinio pastato draudimas. Kartu apdraudžiame stacionarius kiemo statinius, tokius kaip tvorą, pavėsinę, stiklinį šiltnamį ar apšvietimo įrenginius. Juk virsdamas medis juos taip pat neretai apgadina.
  • Kai senas medis tiesiog neatlaiko metų naštos ir ant jūsų turto nuvirsta savaime, tokį įvykį mes vadiname savaiminio medžio užvirtimu. Šią riziką taip pat galime įtraukti į jūsų draudimo sutartį.
  • Jeigu nuo jūsų kieme augančio medžio nukentėjo kaimyno namas ar kitas turtas, žalą atlyginsime pagal jūsų civilinės atsakomybės sutartį.
  • Nemalonumų gali sukelti ir už jūsų sklypo valdų augantis medis. Tada žala bus atlyginama pagal jūsų pastato draudimo sutartį.

Už medžius gatvėje, kitapus jūsų tvoros, atsakinga savivaldybė. Jeigu netoli jūsų valdų styrantis sausuolis kelia nerimą, kreipkitės į savo savivaldybės tarnautojus.

Sužinok daugiau apie būsto draudimą

Apsidraudus bus ramiau dėl namų ir juose esančio turto saugumo - galite apdrausti savo kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą bei apsisaugoti nuo padarytos žalos kitiems (pavyzdžiui jei užpiltumėte kaimynus).