Pereiti į pagrindinį turinį
Židinys

Kad jaukus vakaras prie židinio nepasibaigtų degančiais namais.

Ugnis – galimai galingiausia ir destruktyviausia gamtos jėga. Ji taip pat turi ir raminantį poveikį. Vis dėlto, ramybės neduoda viena kitą vejančios naujienos apie sudegusius namus bei apie šeimas, netekusias savo turto bei likusias be prieglobsčio. Kaip su šia stichija susidraugauti ir išvengti panašių nelaimių?

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, gaisrai sudaro tik apie 5 proc. visų būsto draudimo žalų, tačiau sukelti nuostoliai yra iki 15 kartų didesni už kitų įvykių žalas.

#LDpaprastai

Dažniausia gaisrų priežastis šaltuoju metų sezonu išlieka netinkamai eksploatuojami kietojo kuro šildymo prietaisai, kaminai. Nuo gaisro skaudžiausiai nukenčia gyvenamųjų namų gyventojai, kartu prarasdami savo ūkinius priestatus. Degančių pastatų kaimynystėje esantis kitų žmonių turtas ar butų gyventojai taip pat nėra apsaugoti nuo tokios nelaimės. 

Itin svarbu atkreipti dėmesį – gaisro atveju žalos atlyginamos, kai dūmai ir ugnis sugadina gyventojų turtą. Žala šildymo katilams, židiniams ir kitiems įrenginiams, dėl kurių netinkamo eksploatavimo kilo gaisras, nėra atlyginama.

Todėl atkreipkite dėmesį, kaip galima apsaugoti savo bei kitų turtą nuo ugnies gniaužtų:

Rūpinkitės savo šildymo įranga. Itin svarbu laiku ir tinkamai išvalyti kaminus. Rekomenduojama bent kas tris mėnesius išvalyti suodžius iš dūmtraukių bei krosnių.

Saugus atstumas nuo ugnies. Šalia krosnių, pečių nedžiovinkite skalbinių, nelaikykite greta sukrautų malkų ar kitų degių medžiagų.

Dūmų detektorius. Dūmų detektorius rekomenduotinas kiekvieno gyventojo namuose. Šį įsirengus, jo veikimą patikrinkite bent kartą į metus, ypatingai artėjant šildymo sezonui.

Nepamirškime ir kitų potencialių, tačiau lengvai išvengiamų, gaisrų sukėlėjų:  be priežiūros paliktos degančios žvakės, veikiančios viryklės, prie jų palikti degios medžiagos (pvz.: gėlės, rankšluosčiai ir pan.), netvarkingai sujungti ir palikti elektroniniai prietaisai. 

Atsakingai rūpinkitės savo turtu, nes mažiausia kibirkštis gali jį iš jūsų atimti. Būkite saugūs ir pasiruošę!

Būsto draudimas

Kviečiame pasirūpinti savo būstu bei turtu su „Lietuvos draudimu“.