Sukčiai keliuose. Kaip juos atpažinti ir išvengti jų pinklių?
Judrioje gatvėje tvarkingai važiuojate iš darbo namų link. Staiga, lyg iš niekur, prieš jus išlenda kita transporto priemonė ir greitai stabdo. Jūs nespėjate operatyviai sureaguoti ir atsitrenkiate į priešais išvažiavusią transporto priemonę. Jau vien toks neprognozuojamas kito vairuotojo veiksmas galėtų sukelti įtarimų, tačiau kaip dar tyčiniai „pakišinėtojai“ atskleidžia savo tikrąsias intencijas?
„Lietuvos draudimo“ duomenimis, per 2023 metų pirmus devynis mėnesius buvo išaiškinta daugiau nei 1,5 tūkst. apgaulės atvejų keliuose, per kuriuos „pakišinėtojai“ bandė neteisėtai išgauti išmokų už daugiau nei 2,3 mln. eurų.
Kiekvienais metais sukčiavimo keliuose atvejų skaičius auga, todėl itin svarbu keliuose išlikti budriems. Tokių dirbtinai sukurtų avarijų metu gyventojai dažniausiai nukenčia finansiškai, tačiau pasitaiko ir atvejų, kada net nedidelio eismo įvykio metu gali būti sužalojami žmonės.
Vis dėlto, jeigu patiriate veiksmo įvykį, atkreipkite dėmesį į tam tikras detales, kuriomis „pakišinėtojai“ gali išsiduoti:
Skubinimas. Tradiciškai, sukčiai stengiasi sukurti įtampą ir skatina aukas priimti skubotus sprendimus.
Vilkinimas. Ironiškai, skubindamas spręsti situaciją, sukčius stengsis vilkinti deklaravimo pildymo laiką, siūlys apsieiti be oficialios įvykio registracijos.
Atsiskaitymas grynaisiais. „Pakišinėtojai“ skubės susitarti dėl sprendimo ir dažniausiai siūlys ginčą išspręsti atsiskaitymo grynaisiais pinigais.
Neleiskite sukčiams pasipelnyti iš tyčia sukeltos avarijos:
- Visuomet nufotografuokite iš įvairių kampų transporto priemones, fiksuokite aplink esančius kelio ženklus, kurie padės specialistams išsiaiškinti nelaimės aplinkybes.
- Kilus menkiausiam įtarimui – skambinkite policijos pareigūnams.
Išlikite budrūs keliuose ir saugokite save bei kitus!
Privalomasis automobilių civilinės atsakomybės draudimas
Kviečiame pasirūpinti savo automobiliu bei savimi su „Lietuvos draudimu.“