Pereiti į pagrindinį turinį
Vaikai ant dviračio

Vaikas apibraižė kaimyno automobilį. Koks draudimas atlygins žalą?

Mažasis Benas nauju dviračiu džiaugėsi neilgai. Pirmoji kelionė baigėsi ties nauju kaimyno „Audi“. Nieko pavojingo nenutiko – Benas su dviračiu tiesiog įbrėžė automobilio sparną. Įbrėžimas – gilus, kaimynas – piktas.

Beno tėvai griebėsi už galvų: kaimynas naujo automobilio dar nebuvo spėjęs apsidrausti kasko draudimu.

Tačiau situaciją dar tą pačią dieną išsprendė laimingai. Patikinome į mus besikreipusius Beno tėvus, kad visiškai atlyginsime kaimyno automobiliui padarytą žalą dėl Beno tėvų turimo asmens civilinės atsakomybės draudimo.

Vaiko padaryta žalą atlyginsime tik tuo atveju, jei jo sugadintas turtas yra svetimas.

#LDpaprastai

Šioje situacijoje buvo svarbūs su dalykai. Visų pirma – Beno tėvai apdraudė asmens civilinės atsakomybės draudimu. Jo sąlygos yra tokios pačios tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Savo vaikus tėvai gali drausti nuo bet kokio amžiaus, geriausia – nuo pat gimimo. Ir vaikams saugiau, ir tėvams ramiau.

Antra, Benas automobiliui žalą padarė netyčia. Visos tyčia padarytos žalos, žinoma, nėra draudžiamos. Net jeigu Benas kaimyno automobilį apgadina ne pirmą kartą, žalą vis tiek atlyginsime. Svarbu, kad bendra suma neviršytų metinės numatytos draudimo sumos. Antraip skirtumą teks mokėti patiems.

Asmens civilinės atsakomybės draudimas

Tai draudimas padėsiantis apsisaugoti nuo finansinės naštos, kai jūs, jūsų šeimos narys ar augintinis padarys žalą tretiesiams asmenims