Pereiti į pagrindinį turinį
Plikšala

Gatvės ir automobiliai pasidengė leduku – kaip pasiruošti saugiam vairavimui šaltuoju sezonu?

Sinoptikai apie kintančias oro sąlygas paprastai įspėja iš anksto. Vis dėlto, tikriausiai kiekvienais metais daliai gyventojų tenka susidurti su nemaloniu siurprizu – ryte besiruošiant važiuoti į darbą pastebite šerkšnu padengtus automobilio langus ir nuo ledo blizgančias gatves. Šaltojo sezono plikšalos – ženklas apie iššūkius, su kuriais susiduria visi vairuotojai. 

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, prireikia iki 4 savaičių kol vairuotojai prisitaiko prie dėl plikšalos pasikeitusių vairavimo sąlygų.

#LDpaprastai

Pirmosios plikšalos, tamsėjančios dienos ir pastovūs krituliai visuomet atneša sumaišties, papildomų eismo įvykių ir nuostolių vairuotojams. Todėl šiuo metu būtina pasirūpinti tinkama automobilio technine būkle ir pakoreguoti savo vairavimo įpročius.

Techninis automobilio paruošimas:

Tinkamos padangos. Kritiškai svarbu pasiruošti šaltajam sezonui pakeičiant vasarines padangas į žiemines. Taip pat rekomenduojama dažniau patikrinti padangų oro slėgį. Atšalus slėgis padangose gali sumažėti, todėl būtinai atsižvelkite į gamintojo reikalavimus ir pasitikrinkite slėgį dažniau, nei galbūt tai darote vasaros laikotarpiu.

Geras matomumas pro automobilio langus. Verta prisiminti, kada buvo keisti valytuvai ir juos atsinaujinti, pasirūpinti neužšąlančiu stiklų plovikliu. Taip pat įsitikinkite, kad visuomet automobilyje turėtumėte šluotelę, grandiklį, kad galėtumėte leduką ir sniegą lengvai pašalinti. Neskubėkite išvažiuoti iš kiemo – skirkite kelias minutes pašildyti stiklą iš vidaus, kad ledo sluoksnis atitirptų, neskubėkite valyti su valytuvais, nes juos tik galite sugadinti, braukiant per leduką, esantį ant stiklo.

Ištikimas akumuliatorius. Techninės pagalbos prašymų skaičius šaltuoju sezonu išauga 10 kartų. Dažniausia iškvietimo priežastis – variklio užvedimas išsikrovus akumuliatoriui. Tad nelaukite šio nemalonaus žiemos siurprizo – iš anksto įsitikinkite, kad jūsų automobilio akumuliatorius dar tinkamas ir tarnaus ateinančią žiemą.

Vairavimo įpročiai, kurie padės išvengti nelaimių kelyje:

Laiko planavimas ir greičio ribojimas. Vairuojant šaltuoju metų sezonu, ypač tamsiuoju metu, skatiname pasirinkti saugų greitį, pasilikti daugiau laiko pasiekti kelionės tikslui. Venkite staigių manevrų, lėčiau įvažiuokite į sankryžas – ypatingai į žiedines.

Saugotis pėsčiųjų, kurie tamsoje sunkiai matomi. Deja, ne visi pėstieji ar dviratininkai naudoja atšvaitus ir yra sunkiai pastebimi kelyje (pvz.: pėsčiajam einant šalikelėje, kertant gatvę). Todėl ypač svarbu atidžiai vairuoti gyvenvietėse ir pasirūpinti savo artimųjų saugumu paraginant juos naudoti atšvaitus.

Palaikyti saugų atstumą. Stabdymo kelias rudens ir žiemos sezonu yra ilgesnis nei vasarą, todėl būtina tai įsivertinti. Šlapia kelio danga yra pavojinga ne tik dėl stabdymo kelio, bet ir dėl atsispindinčių šviesų, kurios akina. Todėl saugus atstumas iki kitų vairuotojų gali padėti išvengti nemalonumų.

Privalomasis automobilių civilinės atsakomybės draudimas

Kviečiame pasirūpinti savo automobiliu bei savimi su „Lietuvos draudimu“.