Kaip draudimas nustato, kad sporto šaka priklauso padidintos rizikos grupei?
Joną draugai vadina „ekstremalu“. Ir ne veltui – ko tik jis nedaro: slidinėja, dalyvauja dviračių kroso varžybose, mokosi boksuotis, žaidžia futbolą ir skrieja su jėgos aitvaru. Nenuostabu, kad kartais Jonas patiria traumų. Pavyzdžiui, prieš metus vasarą važiuojant dviračiu, jam trūko kelio sausgyslė. Reikėjo net operacijos. Laimei, Jonas greitai atsigavo ir sėkmingai grįžo prie aktyvaus gyvenimo būdo. Greitai atsigauti jam iš dalies padėjo jo turėtas asmens draudimas. Iš mūsų jam išmokėtos gautos draudimo sumos Jonas iš dalies sumokėjo už kelio operaciją privačioje klinikoje.
Vieno kaulo lūžis keliose vietose (vieno draudžiamojo įvykio metu) vertinamas kaip vienas lūžis.
Net jei nesate „ekstremalas“, kaip Jonas, asmens draudimas Jums vis tiek aktualus. Juk nebūtina praktikuoti kelių sporto šakų, kad jums grėstų trauma: ją galite gauti ir važiuodami dviračiu į darbą, ar kieme su draugais mėtydami krepšinio kamuolį.
Jeigu praktikuojate aktyvų laisvalaikį, svarbu žinoti, ar jūsų pasirinkta veikla priskiriama prie padidintos rizikos ar netgi ekstremalių veiklų: kaip pvz. kovos menai, nardymas, jodinėjimas, banglentės, jėgos aitvarai ir pan. Tokias sporto šakas mes draudžiame asmens draudimu atitinkamomis sąlygomis, jei pasirenkama atitinkama rizika.
Tokiu draudimu taip pat nedraudžiame jūsų traumų, patirtų sportuojant profesionaliai. Tačiau tai nereiškia, kad apskritai nedraudžiame profesionalių sportininkų – jiems tiesiog taikome specialias sąlygas.
Patariame atkreipti dėmesį į tai, kad Jonas tąkart važiavo paprastu dviračiu parke. Jonas ir gavo mūsų išmoką, nes tai nebuvo dviračių krosas, kalnų dviračių sportas ar BMX, o tiesiog paprastas pasivažinėjimas dviračiu parke.
Pastebėkite ir tai, kad, nors Jonas tąkart ir važiavo nesilaikydamas visų saugumo taisyklių, mūsų draudimo išmoka nuo to nepriklauso. Tačiau, žinoma, visada rekomenduojame turėti galvą ant pečių, ir sportuoti saugiai, laikantis taisyklių.
Apsidrauskite asmens draudimu
Šis draudimas sukurtas tam, kad susižeidus ar susirgus šeima nepajustų finansų stygiaus dėl sumažėjusių pajamų gydantis, o sužalotas ar susirgęs šeimos narys gautų kokybišką gydymą.