Pereiti į pagrindinį turinį
Prekių transportavimas

Kaip draudimas gali išgelbėti nuo didelių nemalonumų indų parduotuvėje?

Marija ir Loreta išsiruošė pirkti bendradarbės dukrai dovanos vestuvių proga. Moterys nusprendė dovanoti indų servizą – praktiška ir solidi dovana. Deja, išvyka baigėsi ne taip, kaip planuota. Parduotuvėje Loretos paltas užkabino lentynoje buvusį kavinuką, šis su savimi ant žemės nusitempė ir du puodelius. Šukių ir triukšmo buvo daug.

Paaiškėjo, kad naujai atsidariusi parduotuvė dar nebuvo spėjusi apsidrausti savo turto. O sudaužytų trijų vienetų vertė, kartu sudėjus, siekė virš 100 eurų. Loreta mūsų pasiteiravo, ar jos turimas asmens civilinės atsakomybės draudimas galioja tokioje situacijoje.

Civilinė atsakomybė kyla dėl žmogaus veiksmų, kai padaroma žala kitų sveikatai, gyvybei ar turtui.

#LDpaprastai

Mūsų atsakymas buvo teigiamas – po to, kai moteris pas mus užregistravo įvykį ir jo metu patirtą nuostolį, padėjome jai atlyginti už parduotuvėje sudaužytus indus.

Jeigu jums nutiko panaši situacija, turėkite omenyje, kad mes padėsime atlyginti nuostolius tik tada, jei sugadinote kitų turtą. Tik svarbu, kad daiktų nebūtumėte sugadinę tyčia, ir jų vertė neviršytų jūsų pasirinktos metinės draudimo sumos. Taip pat, dažnu atveju, sudarydami sutartį, sutinkate dalį nuostolio padengti patys. Ši dalis vadinama franšize arba išskaita. Tad ir šįkart, dalis finansinės atsakomybės už sudaužytus indus gali tekti ir jums.

Patariame įsidėmėti: jeigu panašiomis aplinkybėmis sugadinote kieno nors daiktus užsienyje, mes žalą irgi atlyginsime, jeigu užsienio teritoriją įtrauksite į sutartį. Tad, prieš pasirašydami sutartį, įvertinkite savo gyvenimo būdą – jei dažnai keliaujate, galbūt verta asmens civilinės atsakomybės draudimo sutartyje turėti sąlygą dėl užsienio.

Asmens civilinės atsakomybės draudimas

Šis draudimas atlygins žalą net kai jūsų augintinis sugadins ne jūsų, o svetimo asmens turtą.